REKLAMA

Ziobro: można mówić, że jestem wampirem, który wysysa krew dziewicom

  • Autor: TM
  • 30 października 2015 06:31
Ziobro: można mówić, że jestem wampirem, który wysysa krew dziewicom Mają powody obawiać się mojego powrotu groźni kryminaliści albo ci, którzy doprowadzili do aferalnej prywatyzacji – mówi Zbigniew Ziobro. Fot. facebook.com

Nauczyłem się w życiu tego, że odnosiłem sukcesy tam, gdzie była dobra drużyna, a porażki ponosiłem tam, gdzie pojawili się ludzie słabi lub nawet niekompetentni – mówi Zbigniew Ziobro w rozmowie z dziennikiem ”Polska The Times”. Tak komentuje spekulacje o jego ewentualnym powrotu do rządu PiS.

Tym się różnię od Kukiza. Stawiam na drużynę. Mam swoje zobowiązanie, wiem, co znaczy lojalność, więc to nie jest tak, że muszę być w rządzie - powiedział Ziobro.

"Schetyna wieczorami napada na staruszki"

Mówi też o strachu przed PiS-em.

Mam wrażenie, że ten lęk nie miał podstaw w faktach. Przecież za rządów PO było więcej podsłuchów! Wszystko można ludziom powiedzieć i nastraszyć. Można mówić, że jestem wampirem, który wchodzi przez strych do domów i wysysa krew dziewicom. Albo że pożeram niemowlaki na dachu Sejmu. Można odpowiadać różne bzdury. Na przykład, że Grzegorz Schetyna wieczorami napada na staruszki. Media są w stanie niemal każdą bzdurę wykreować. Jeśli nie zmienimy mediów, sądzę, że drogą do tego jest m.in. upodmiotowienie dziennikarzy, to zajdzie niebezpieczeństwo ulegania przez media interesom i przyprawiania politykom gęby - stwierdził Ziobro.

Jego zdaniem trzeba zmienić rzeczywistość medialną w Polsce.

Wówczas nie będzie strachu przed fałszywym obrazem IV RP. Prawdą jest, że mają powody obawiać się mojego powrotu groźni kryminaliści albo ci, którzy doprowadzili do aferalnej prywatyzacji i zniszczenia takiego przedsiębiorstwa jak KKSM - dodaje polityk.

Tak pokonałem PO

Skomentował też swój imponujący wynik wyborczy.

Nie spodziewałem się takiego rezultatu. Zwłaszcza uderzyła mnie różnica między moim wynikiem a Grzegorza Schetyny, lidera listy PO. To postać numer dwa w Platformie Obywatelskiej, polityk powszechnie rozpoznawalny, był marszałkiem Sejmu, wicepremierem, a teraz jest ministrem spraw zagranicznych. Sądziłem, że to on uzyska w regionie najlepszy wynik. Mariusz Błaszczak kiedyś mnie pytał, czy pokonam Schetynę. Powiedziałem, że startując z ostatniego miejsca, to nie będzie możliwe. Tymczasem pokonałem go i to o kilkadziesiąt tysięcy głosów - powiedział Zbigniew Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wikol 2015-10-30 08:13:54
    ? chyba te 2 lata potwierdziły, że jest to erotoman gawędziarz...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA