REKLAMA

Ziobro: Można rozważyć medyczną marihuanę, ale tylko w udokumentowanych wypadkach

  • Autor: PAP/JS
  • 19 sierpnia 2016 15:03
Ziobro: Można rozważyć medyczną marihuanę, ale tylko w udokumentowanych wypadkach Pytany o dyskusję na temat dopuszczenia medycznej marihuany w Polsce Ziobro podkreślił, że jest ostrożny, jeżeli chodzi o tego rodzaju rozwiązania. Zaznaczył też swój sceptycyzm. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Marihuana być może podobnie jak morfina ma jakieś możliwości lecznicze. Jeżeli tak, to na zasadach reglamentacji można rozważyć jej stosowanie, ale tylko w udokumentowanych medycznie wypadkach - powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Pytany o dyskusję na temat dopuszczenia medycznej marihuany w Polsce Ziobro podkreślił, że jest ostrożny, jeżeli chodzi o tego rodzaju rozwiązania. Zaznaczył też swój sceptycyzm.

Zdaniem ministra trzeba pamiętać, że marihuana jest też narkotykiem, który "niesie spustoszenie w umysłach zwłaszcza młodych ludzi". - Być może też podobnie jak morfina ma jakieś możliwości lecznicze. Jeżeli tak, to na zasadach reglamentacji tak jak w przypadku morfiny można rozważyć jej stosowanie, ale tylko w wypadkach potwierdzonych, udokumentowanych medycznie - powiedział Ziobro.

Dodał, że dostrzega niebezpieczeństwo, że środowiska, które chcą zalegalizować marihuanę, pod pretekstem leczenia, tak naprawdę będą chciały ją wprowadzić do publicznego obiegu, zapominając o jej narkotycznych, destrukcyjnych aspektach.

- Nie mówię nie, ale mówię, że musi być reglamentacja i duża ostrożność, wstrzemięźliwość wobec środowisk, które przy tej okazji chciały w ogóle zalegalizować ten narkotyk, czemu jestem zdecydowanie przeciwny - powiedział Ziobro.

W ubiegłym tygodniu dyskusję na temat medycznej marihuany wywołał na nowo b. rzecznik SLD Tomasz Kalita, który zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Napisał on na portalu społecznościowym, że być może mógłby mu pomóc olej z marihuany, który w Polsce nie jest dopuszczony do obrotu.

Politycy znajdującego się poza Sejmem SLD złożyli w formie petycji projekt "ustawy Kality", który dopuszcza leczenie medyczną marihuaną oraz substancjami zawierającymi olej konopny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Piotr 2016-08-21 21:20:40
    Panie Ziobro nie ma Pan żadnego prawa decydować o zdrowiu i życiu ludzi chorych ,ponadto porównując morfinę z kannabinoidami i ich wątpliwym działaniu leczniczym podkreśla Pan swoją niewiedzę i niekompetencje w medycynie Czy uważa Pan że lekarze w krajach (jak widać) wysokorozwiniętych leczą i odnoszą sukcesy w leczeniu środkami na bazie marihuany medycznej z nudów? Pustostan w głowie wielu ludzi nie pochodzi od palenia marihuany a rozważaniem nad użyciem medycznej marihuany jak widać w wielu innych krajach już sobie nie zawracają głowy ,tylko pomagają ludziom chorym!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA