REKLAMA

Ziobro: Śledztwo przeciw Rzeplińskiemu to wymysł Schetyny

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 15:42
Ziobro: Śledztwo przeciw Rzeplińskiemu to wymysł Schetyny Ziobro twierdzi, że Grzegorz Schetyna wprowadził w błąd opinię publiczną (fot. ms.gov.pl)

Wymysłem Grzegorza Schetyny nazwał minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro twierdzenia szefa PO, jakoby wszczęto postępowanie prokuratorskie przeciwko prezesowi Trybunału Konstytucyjnego Andrzejowi Rzeplińskiemu.

Schetyna na konferencji powiedział, że w czwartek (31 marca), gdy w Sejmie trwało spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami opozycji na temat kryzysu wokół TK, prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko Rzeplińskiemu. Polska przyjmuje w życiu publicznym standardy putinowskie - dodał lider PO.

"Grzegorz Schetyna wprowadził w błąd opinię publiczną; chciałbym wierzyć, że został przez kogoś wprowadzony w błąd" - powiedział Ziobro na zwołanej w MS konferencji prasowej. Dodał, że słowa lidera PO "służą zapewne temu, by zaognić sytuację polityczną w kraju, zamiast zgodnie z wyciągniętą ręką rządu, szukać dialogu i porozumienia".

Ziobro powiedział, że zgodnie prawem warszawska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające. "Tyle i tylko tyle" - oświadczył minister. Dodał, że istotą putinizacji jest to, że są "równi i równiejsi - tak jest za naszą wschodnią granicą". W Polsce wszyscy obywatele są traktowani równo - podkreślił Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA