REKLAMA

Ziobro: śledztwo ws. śmierci Brzeskiej przynosi już efekty

  • Autor: aw/PAP
  • 18 października 2016 13:17
Ziobro: śledztwo ws. śmierci Brzeskiej przynosi już efekty Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (fot. Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

• Wznowione śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej przynosi już efekty - powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
• Zaznaczył, że w prowadzeniu tej sprawy popełniono wcześniej rażące zaniechania.

Ziobro przypomniał, że śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej wznowiono na jego polecenie. "Ono już przynosi efekty. Nie są to jeszcze efekty, wystarczające do tego, aby stawiać osoby przed sądem. Dlatego, bo przed sądem wszystkie wątpliwości będą tłumaczone na korzyść oskarżonego. To jest zasada, którą szanujemy i będziemy szanować" - podkreślił.

"Te efekty pokazują, że mieliśmy do czynienia z rażącymi zaniechaniami. Jeżeli sprawę zabójstwa można było zamieść de facto i się nią nie interesować, to co dopiero tysiące kradzionych nieruchomości. Taka była skala bezprawia, która działa się tutaj, można powiedzieć pod oknami włodarzy stolicy i rządu Donalda Tuska" - mówił szef resortu sprawiedliwości.

Spalone ciało Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, znaleziono w marcu 2011 r. na terenie południowej Warszawy, w Parku Kultury w Powsinie. Śledztwo formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci, prokuratura jednak pochylała się jednak też nad innymi wersjami, m.in. zakładającymi zabójstwo lub samobójstwo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hyhy 2016-10-18 14:30:33
    Kłamczuszek min zero działa jak NKWD. Na każdego coś znajdzie. A nieruchomości już tysiące... A może miliony?? Ciekawe ile wytoczą procesów? Ja obstawiam że żadnego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA