REKLAMA

Ziobro znalazł posadę dla prawnika. Bartłomiej Litwińczuk w radzie PZU

  • Autor: GP
  • 19 września 2016 11:21
Ziobro znalazł posadę dla prawnika. Bartłomiej Litwińczuk w radzie PZU Prawnik ministra Ziobry, który bronił go w sprawie o pomówienie dostał posadę w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa. (fot.:twitter.com/ms_gov_pl)

• Bartłomiej Litwińczuk zasiadł w radzie PZU Życie.
• Jest prawnikiem związanym z ministrem Zbigniewem Ziobro. Bronił go w sprawie przeciwko byłemu posłowi SLD.
• Litwińczuk trafił na listę tzw. "misiewiczów" Nowoczesnej.

"Gazeta Wyborcza" dotarł do nominacji na nowego członka rady nadzorczej PZU Życie. Osobą nominowaną na to stanowisko w końcu ostatniego tygodnia (17 września) został Bartłomiej Litwińczuk, prawnik związany z ministrem Zbigniewem Ziobrą.

- Litwińczuk jest już członkiem czterech rad nadzorczych innych spółek skarbu państwa - wyliczył także donoszący o sprawie portal oko.press (Ośrodek Kontroli Obywatelskiej).

Litwińczuk był pełnomocnikiem Ziobry w procesach wobec Marka Siwca. Sprawa dotyczyła śmierci Barbary Blidy. Siwiec (polityk SLD) atakował Ziobrę i użył wobec niego stwierdzenia "siepacz". Sugerowało ono bezpośredni związek ministra z samobójczą śmiercią Blidy.

Misiewicz, PiSiewicz Ziobry?

Bartłomieja Litwińczuka politycy Nowoczesnej wliczyli w tzw. poczet Misiewiczów. Partia tak nazywa osoby, które są częścią środowiska PiS, są politykami PiS lub przynajmniej są związane z partią rządzącą i otrzymały w ostatnim czasie posady w spółkach skarbu państwa. Nazwa pochodzi od nazwiska szefa gabinetu politycznego ministra obrony, Bartłomieja Misiewicza. Misiewicz zasiadł w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Nowoczesna wylicza na swoich stronach i w mediach społecznościowych takie nazwiska:

- Janinę Goss w radzie nadzorczej PGE,
- Zdzisława Filipa prezesa TAURON Wydobycie,
- Wojciecha Jasińskiego, byłego posła PiS a teraz prezesa PKN Orlen

Na tym nie koniec. Kolejne nazwiska wymienia na Twitterze Adam Kądziela, działacz młodzieżówki partii Ryszarda Petru:

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jarek1956 2016-09-19 15:41:00
    Żonce załatwił posadkę , kumplowi posadkę. Polska dojna jest.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA