REKLAMA

Ziółkowski: Działania rosyjskie na Ukrainie są jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego

  • Autor: PAP/JS
  • 26 kwietnia 2016 22:08
Ziółkowski: Działania rosyjskie na Ukrainie są jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego Odczyt wiceministra Ziółkowskiego był zatytułowany "Prawne aspekty odpowiedzi na rosyjską agresję" (fot. Karolina Siemion-Bielska/ MSZ)

- Działania rosyjskie na Ukrainie są jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego - mówił podsekretarz stanu Marek Ziółkowski w wystąpieniu otwierającym międzynarodową konferencję EUCOM/SHAPE w Warszawie.

Odczyt wiceministra Ziółkowskiego był zatytułowany "Prawne aspekty odpowiedzi na rosyjską agresję". Wiceszef polskiej dyplomacji zaznaczył, że "działania rosyjskie na Ukrainie, w tym aneksja Krymu, są jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego i naruszeniem architektury bezpieczeństwa w Europie". - Solidarne działanie Zachodu jest kluczowe dla przekonania Rosji o nieskuteczności i niedopuszczalności użycia siły w stosunkach międzynarodowych - stwierdził.

Wiceminister zwrócił uwagę na konieczność podtrzymywania dialogu i współpracy z Rosją, które jednak muszą być oparte na wzajemnym poszanowaniu interesów stron, jak również prawa międzynarodowego. Podkreślił także niezmienne poparcie Polski dla proeuropejskiej ścieżki rozwoju obranej przez Ukrainę i przeprowadzanych tam reform. Konferencja odbywa się w Warszawie w dniach 26-27 kwietnia 2016 r. Jej organizatorem jest Dowództwo Sił Zbrojnych USA w Europie (EUCOM) oraz natowskie Naczelne Dowództwo Sojuszniczych Sił w Europie (SHAPE). W konferencji biorą udział prawnicy reprezentujący rządy i siły zbrojne państw członkowskich i partnerskich NATO.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA