REKLAMA

ZL: Elżbieta Fornalczyk pierwsza w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 15 września 2015 18:11
ZL: Elżbieta Fornalczyk pierwsza w Radomiu Elżbieta Fornalczyk radomską kandydatką ZL

Elżbieta Fornalczyk z Polskiej Partii Pracy otwiera listę kandydatów do Sejmu Zjednoczonej Lewicy w okręgu radomskim.

Polityk jest też działaczką związkową, walcząca o prawa pracownicze w sieciach handlowych.

We wtorek przedstawiciele sztabu wyborczego złożyli do Okręgowej Komisji Wyborczej w Radomiu dokumenty potrzebne do rejestracji listy kandydatów w wyborach do Sejmu w okręgu nr 17. Pod listami zebrano blisko 10 tys. podpisów.

Listę otwiera Elżbieta Fornalczyk, chociaż w Radomiu od dawna mówiło się, że na pierwszym miejscu będzie szef w Radomiu SLD Leszek Rejmer. Jak tłumaczył dziennikarzom rzecznik partii, a jednocześnie kandydat na posła Marcin Dąbrowski, umieszczenie Fornalczyk na pierwszym miejscu jest efektem ostatnich umów koalicyjnych w ramach Zjednoczonej Lewicy.

- Liczmy na to, że osoba tak zasłużona, broniąca praw pracowniczych m.in. w Tesco, wzmocni naszą listę - powiedział Dąbrowski.

W skład Zjednoczonej Lewicy wchodzą: SLD, Twój Ruch, Zieloni, PPS, Unia Pracy i Polska Partia Pracy.

Fornalczyk mówiła podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie, że będzie walczyć przede wszystkim o obniżenie wieku emerytalnego kobiet, o podniesienie płac, a także zwiększenie emerytur, o przestrzeganie prawa pracy, o likwidację umów śmieciowych.

Trzecie miejsce na liście Zjednoczonej Lewicy zajmuje Dorota Anna Jankowska, reprezentantka Ruchu Palikota, dyrektorka biura poselskiego Janusza Palikota.

Pełna lista Zjednoczonej Lewicy w regionie radomskim ma być zaprezentowana w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • świadomy wyborca 2015-10-31 09:40:57
    Na Śląsku ludzie się na niej dawno już poznali. Od lat nieskutecznie próbowała dostać się do sejmu, parlamentu europejskiego, itd. Czyżby teraz próbowała szukać naiwnych wyborców w innym regionie? Oby w polskim parlamencie takich osób jak Elżbieta Fornalczyk było jak najmniej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA