REKLAMA

Zmarł poseł PO Tomasz Tomczykiewicz

  • Autor: Polskie Radio/das/fa
  • 29 listopada 2015 11:09
Zmarł poseł PO Tomasz Tomczykiewicz W latach 2011-2015 sprawował funkcję wiceministra gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu (fot.PTWP)

Nie żyje poseł PO Tomasz Tomczykiewicz - poinformowało biuro poselskie polityka. Miał 54 lata.

Tomczykiewicz był członkiem Platformy był od jej powstania w 2001 roku. Od tego roku był też nieprzerwanie posłem na Sejm. Również w ostatnich wyborach uzyskał mandat poselski.

Kierował śląskimi strukturami PO. W latach 2010-2011 Tomczykiewicz był szefem klubu Platformy, a później wiceministrem gospodarki. W czerwcu tego roku ustąpił z tego stanowiska. Wcześniej był członkiem sejmowej komisji do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy.

W latach 2011-2015 sprawował funkcję wiceministra gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu.

Z wykształcenia był magistrem budownictwa, absolwentem Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Budownictwa Wodnego Politechniki Krakowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Poseł zmarł w szpitalu. Od kilku lat zmagał się z chorobą nerek. Jak informuje Dziennik Zachodni, kilka lat temu przeszedł transplantację tego narządu. Mimo to choroba powróciła. Tomczykiewicz zostawił żonę i dwójkę dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Snake 2015-11-29 14:37:46
    Pozostanie skłonić głowę. Jako człowiek wspaniały, jako polityk - niestety w ostatnich latach już było widać bardzo mocne zmęczenie i niestety wyniszczenie, jakie mu zafundowała choroba. Szkoda człowieka, może by żył, gdyby zadbał o siebie, zamiast iść dalej polityczna ścieżką. Kondolencje dla rodziny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA