REKLAMA

Zmarła Janina Paradowska

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 09:31
Zmarła Janina Paradowska Paradowska zmarła w nocy z wtorku na środę, miała 74 lata (fot.commons.wikimedia.org)

• Zmarła Janina Paradowska, wybitna dziennikarka, publicystka - potwierdził w rozmowie z PAP redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński.
• Paradowska zmarła w nocy z wtorku na środę (27/28 czerwca), miała 74 lata.

"Należała do osób najsilniej kształtujących opinię publiczną w Polsce. Była słuchana wśród polityków wszystkich opcji" - powiedział PAP Baczyński.

Janina Paradowska urodziła się w 1942 r. Była absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w "Kurierze Polskim" i "Życiu Warszawy". Od 1991 r. była felietonistką i komentatorką tygodnika "Polityka". Prowadziła swoją cotygodniową, czwartkową audycję "Poranek Radia TOK FM". W roku 2008 związała się z telewizją Superstacja, gdzie prowadziła niedzielny program publicystyczny "Puszka Paradowskiej".

Jako dziennikarka została wyróżniona wieloma nagrodami i tytułami, m.in. nagrodą Polskiego PEN-Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego, nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2002 r. otrzymała nagrodę Grand Press dla Najlepszego Dziennikarza Roku, a w 2011 r. nagrodę Kisiela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • artamator 2016-06-29 11:33:41
    -Prowadziła swoją cotygodniową, czwartkową audycję "Poranek Radia TOK FM" - z niesmakiem słuchałem od czasu do czasu tego radyjka na dwa kubki i sznurek oraz nienawistnych komentarzy słanych także przez śpiącą Panią redaktor plującą na Polskę .....oraz "Należała do osób najsilniej kształtujących opinię publiczną w Polsce. Była słuchana wśród polityków wszystkich opcji" - były to raczej instrukcje i polecenia dla działań, które podejmowali potem wszelkiej maści zdrajcy i kreatury trzymające Polskę za twarz i w ryzach.. No cóż, zostało jeszcze wielu, wielu jej wyznawców i propagatorów..
  • martin 2016-06-29 09:45:43
    Czy nie każdy musi umrzeć ??? Stronnicza , nie obiektywna dziennikarzyna , resztę zachowam dla siebie .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA