REKLAMA

Zmarłego posła PiS Artura Górskiego może zastąpić w Sejmie Andrzej Melak

  • Autor: GP
  • 01 kwietnia 2016 11:28
Zmarłego posła PiS Artura Górskiego może zastąpić w Sejmie Andrzej Melak Andrzej Melak z wynikiem 4417 głosów jest następny na liście komitetu Zjednoczonej Prawicy w okręgu numer 19. (fot.:facebook.com)

Posła Artura Górskiego w Sejmie zastąpi najprawdopodobniej Andrzej Melak, technik ekonomista i samorządowiec związany z PiS.

W wyniku choroby zmarł poseł PiS, Artur Górski. Piątkowe (1 kwietnia) obrady Sejmu zaczęły się przekazaniem tej smutnej informacji przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Górski był posłem z Warszawy, otrzymał mandat poselski w wyborach 2015 roku uzyskując poparcie wysokości 6262 głosów.

Po tragicznej śmierci mandat posła obejmie kolejna osoba z listy wyborczej PiS w okręgu 19 w stolicy. Jest to Andrzej Józef Melak, który z wynikiem 4417 głosów jest następny na liście komitetu.

Andrzej Melak z wykształcenia jest technikiem ekonomistą. Po śmierci brata w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku zastąpił go na stanowisku prezesa Komitetu Katyńskiego.

W latach 1998–2002 był radnym gminy Warszawa-Wilanów wybranym z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W wyborach w 2002 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z komitetu Wilanów Zielony.

W wyborach samorządowych w 2010 roku uzyskał mandat radnego m.st. Warszawy startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku bezskutecznie startował w wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (formalnie nie należąc do tej partii). Z kolei w 2014 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach do stołecznej rady miasta.

Jak wszyscy wybrani posłowie może odmówić przyjęcia mandatu. Jeśli się zdecyduje zasiąść w ławach poselskich, jego zaprzysiężenie jego odbędzie się najprawdopodobniej 12 kwietnia, na następnym posiedzeniu Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA