REKLAMA

Zmiany w rządzie efektem wewnętrznych tarć? Wygrała minister, a przegrał wicepremier

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Michał Wroński)/AT
  • 30 września 2016 08:00
Zmiany w rządzie efektem wewnętrznych tarć? Wygrała minister, a przegrał wicepremier Adam Lipiński będzie pełnomocnikiem rządu do spraw społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania. (fot. adamlipinski.pl)

• Utrata stanowiska przez Wojciecha Kaczmarczyka to efekt wewnętrznych tarć w rządzie - uważają pozarządowcy.
• Pełnomocnik rządu do spraw społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania miał wchodzić w kompetencje Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
• Nominacja dla Adama Lipińskiego jest zaskoczeniem.

Porażka wicepremiera Piotra Glińskiego i zwycięstwo minister Elżbiety Rafalskiej – tak w środowisku pozarządowców komentuje się odwołanie ze stanowiska pełnomocnika rządu do spraw społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania Wojciecha Kaczmarczyka. W ramach zapowiedzianej w środę (29.09) rekonstrukcji rządu funkcję tę przejmie Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Kto wie, czy to nie jest jeszcze ciekawsza zmiana od tej, do jakiej doszło w Ministerstwie Finansów – mówi Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy Fundacji ePaństwo. Jak twierdzi sam Kaczmarczyk w czasie pełnienia swej funkcji dawał do zrozumienia, że jest „człowiekiem” Piotra Glińskiego.

- Minister Gliński miał być gwarantem jego pozycji na tym stanowisku. Najwyraźniej jednak przegrał z minister Elżbietą Rafalską, która mogła uznać, że Kaczmarczyk swymi działanami wchodzi w kompetencje jej resortu. Stąd też zostało to odebrane również jako porażka samego Glińskiego – mówi Izdebski

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pies gończy 2016-10-01 16:24:59
    To po prostu Wielkie Ucho Prezesa w rządzieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA