REKLAMA

Zmiany w rządzie: Mateusz Morawiecki ściąga Witolda Waszczykowskiego z Brukseli

  • Autor: PAP/AT
  • 11 grudnia 2017 12:50
Zmiany w rządzie: Mateusz Morawiecki ściąga Witolda Waszczykowskiego z Brukseli Rekonstrukcja już się zaczęła - powiedział szef MSZ (Witold Waszczykowski, fot.msz.gov.pl)

Szef MSZ Witold Waszczykowski ma brać udział w uroczystości o godz. 17. w Pałacu Prezydenckim, podczas której zostanie powołany nowy rząd. W związku z tym na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego wraca wcześniej niż planowano z Brukseli do Warszawy.

"Wracam w tej chwili do Polski. Mam brać udział w ceremonii o godz. 17. (...) Dziś (Mateusz Morawiecki) do mnie dzwonił, prosił, żebym wrócił" - powiedział Waszczykowski w poniedziałek (11 grudnia) dziennikarzom w Brukseli.

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS, w poniedziałek nastąpi większa niż początkowo zapowiadana przez Morawieckiego rekonstrukcja rządu - przewidywana jest wymiana kilku ministrów.

"Rekonstrukcja już się zaczęła, tworzy się, rozumiem, że będzie w ciągu dnia, dni, tygodni. Mamy jasno wytyczony kierunek w którym będzie zmierzała" - powiedział Waszczykowski. Pytany, czy zostaje na stanowisku szefa MSZ, czy nie jest to jeszcze jasne, odparł: "Zobaczymy".

Czytaj też: Będzie nowy minister spraw zagranicznych

Zgodnie z konstytucją prezydent powołuje premiera wraz z pozostałymi członkami rządu w ciągu 14 dni od przyjęcia dymisji poprzedniego gabinetu i odbiera przysięgę od członków nowo powołanego rządu. Po powołaniu nowy premier ma dwa tygodnie na przedstawienie Sejmowi programu działania Rady Ministrów (expose) z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.

Głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu Morawieckiego ma się odbyć we wtorek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA