REKLAMA

Zmiany w rządzie: Minister Jan Szyszko i minister Witold Waszczykowski do wymiany? Wicepremier wyjaśnia

  • Autor: PAP/AT
  • 30 czerwca 2017 10:20
Zmiany w rządzie: Minister Jan Szyszko i minister Witold Waszczykowski do wymiany? Wicepremier wyjaśnia Witold Waszczykowski i Jan Szyszko (fot.msz.gov.pl/mos.gov.pl)

Nie spodziewam się żadnych zmian ani na szczeblu ministrów, ani na szczeblu wiceministrów - powiedział lider Polski Razem i wicepremier Jarosław Gowin.

• Na pewno nie będzie żadnej głębokiej rekonstrukcji - powiedział lider Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin, pytany czy na sobotnim (1 lipca) kongresie zostaną ogłoszone zmiany w Radzie Ministrów.

• Kongres PiS i Zjednoczonej Prawicy odbędzie się w sobotę w Przysusze.

Gowin pytany w piątek PR24 czy na kongresie zostaną ogłoszone zmiany personalne w rządzie powiedział, że byłby zaskoczony.

"Sądzę, że pani premier nas, wicepremierów i liderów poszczególnych partii, uprzedziłaby o takim planie" - dodał. "O tym będzie decydowała pani premier, na pewno nie będzie żadnej głębokiej rekonstrukcji" - zaznaczył.

Czytaj też: Będą zmiany w rządzie? Wicepremier: Jeśli w ogóle to niewielkie i nie dotkną premier Beaty Szydło

Dopytywany, czy to oznacza, że minister środowiska Jan Szyszko i szef MSZ Witold Waszczykowski zostaną na swoich stanowiskach odparł, że "nie ma w ogóle tematu dymisji któregokolwiek z nich".

"Nie spodziewam się żadnych zmian ani na szczeblu ministrów, ani na szczeblu wiceministrów, chociaż, tak jak powiedziałem duża rekonstrukcja rządu wymagałaby uzgodnień koalicyjnych, to takie drobne, pojedyncze roszady zawsze są w gestii pani premier" - podkreślił Gowin.

Sobotni kongres ma być podzielony na dwie części - pierwsza będzie to kongres statutowy PiS, druga - kongres Zjednoczonej Prawicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • qwert 2017-06-30 18:18:10
    A może należy wywalic tego palanta Gowina, który zawsze ma odrębne zdanie i wypowiada się jakby cokolwiek zależało od niego! Wywalili go z platformy, powinni jak najszybciej pozbyć sie go z pisu. To zwykły cwaniak i nierób!
  • Zbój Madej 2017-06-30 14:53:06
    Dobrze, że nie będzie zmian w rządzie! Emeryci muszą zostać! Najlepsi fachowcy, wybitni dyplomaci, złotouści, wierni prezesowi, samodzielni, potrafią obiecywać, nadzwyczajnie potrafią rzucać oskarżenia na opozycję.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA