REKLAMA

Zmiany w rządzie, PSL: Do wymiany ministrowie Macierewicz, Waszczykowski, Radziwiłł, Jurgiel, Szyszko, Zalewska i Błaszczak

  • Autor: PAP/AT
  • 24 października 2017 13:05
Zmiany w rządzie, PSL: Do wymiany ministrowie Macierewicz, Waszczykowski, Radziwiłł, Jurgiel, Szyszko, Zalewska i Błaszczak Politycy PSL nie wierzą, że będzie zmiana premiera (Rząd Beaty Szydło, fot. twitter)

Do wymiany są ministrowie: obrony narodowej Antoni Macierewicz, spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, zdrowia Konstanty Radziwiłł, rolnictwa Krzysztof Jurgiel, środowiska Jan Szyszko, edukacji narodowej Anna Zalewska oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak - ocenił rzecznik PSL Jakub Stefaniak pytany, który z ministrów w obecnym rządzie powinien zostać zdymisjonowany.

• Premier Beata Szydło zapowiedziała zmiany w rządzie.

• Strach się bać, co będzie, gdy dojdzie do rekonstrukcji rządu - stwierdził Stefaniak.

• Skoro PiS wystawił teraz swoich najlepszych polityków, to może wymienić ich tylko na najgorszych - ocenił.

• Jak dodał, nie wierzy, że dojdzie do zmiany premiera.

We wtorek (24 października) premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w przeciągu kilkunastu dni.

"Strach pomyśleć, co będzie, gdy dojdzie do rekonstrukcji, bo skoro PiS najlepszych swoich wybrańców, dał do tego pierwszego rządu, to teraz może ich wymienić tylko na najgorszych" - powiedział rzecznik PSL.

Jak ocenił, czeka nas "na horyzoncie prawdziwa katastrofa, skoro widzimy, jak ci najlepsi (politycy PiS) się nie sprawdzili".

Czytaj też: Premierem Jarosław Kaczyński

Stefaniak pytany, który z ministrów w obecnym rządzie powinien zostać zdymisjonowany, odparł, że trudne jest ułożenie takiego rankingu i trzeba byłoby "rozbudować podium", bo wszyscy na "pudle" się nie zmieszczą.

Jego zdaniem, do wymiany na pewno są ministrowie: obrony narodowej Antoni Macierewicz, spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, zdrowia Konstanty Radziwiłł, rolnictwa Krzysztof Jurgiel, środowiska Jan Szyszko, edukacji narodowej Anna Zalewska oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Czeka nas prawdziwa katastrofa, skoro widzimy, jak ci najlepsi politycy PiS się nie sprawdzili - powiedział rzecznik PSL pytany o zmiany w rządzie (Jakub Stefaniak, fot.facebook)

Ten ostatni - jak ironizował rzecznik ludowców - powinien zostać zmieniony "w nagrodę" za pomoc ofiarom nawałnic, które przeszły nad Polską w sierpniu.

Stefaniak dopytywany, który minister jest dobrze oceniany przez PSL, powiedział, że Polsce swoimi działaniami "nie szkodzi" szef resortu sportu Witold Bańka.

Jak podkreślił rzecznik Stronnictwa, politycy PSL są realistami, dlatego nie wierzą, że dojdzie do zmiany premiera, ponieważ - jak stwierdził - taki układ jest "wygodny" dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Stefaniak tłumaczył, że szef partii rządzącej ma na stanowisku premiera Beatę Szydło, która - jego zdaniem - "o niczym nie decyduje, a wykonuje wszystkie działania".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

  • DariaG 2017-10-26 02:00:17
    Zmiana Beaty Szydlo oraz Jana Szyszki raczej nie bedzie i oby nie nastapilo!! W przypadku Profesora Szyszki bylo by to po prostu glupie, on dobra robote wykonuje w plomieniach Kontrowersji, lecz nic zlego tak na prawde nie zrobil. Puszcza faktycznie jest chora i sa zdjecia tego jak drzewa sa zarte przez Kornika Drukarza.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA