REKLAMA

Zmiany w rządzie w listopadzie? Rzecznik: Premier podejmie decyzję jeśli będą przesłanki

  • Autor: AT/PAP
  • 10 października 2017 12:14
Zmiany w rządzie w listopadzie? Rzecznik: Premier podejmie decyzję jeśli będą przesłanki Premier Beata Szydło odpowiada za skład swojego gabinetu i ocenia poszczególnych ministrów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot. wybierzpis.org)

Jeśli pojawią się przesłanki, które będą uzasadniały rekonstrukcję, to premier Beata Szydło podejmie takie decyzje - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Bochenek był pytany w telewizji rp.pl. o plany dotyczące rekonstrukcji rządu i o to, czy premier Szydło będzie miała wpływ na zmiany, odparł, że będzie on "kluczowy".

"Premier Beata Szydło odpowiada za skład swojego gabinetu i ocenia poszczególnych ministrów" - powiedział rzecznik rządu. Jak dodał, szefowa rządu "na bieżąco dyscyplinuje swoich ministrów".

Według rzecznika rządu, jeśli pojawią się "przesłanki, czy zaistnieją zdarzenia, które będą uzasadniały taką rekonstrukcję, to jak najbardziej premier podejmie takie decyzje". Zastrzegł, że premier najpierw dokona rekonstrukcji, a później o niej poinformuje.

Przypomnijmy, że pod koniec września podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z posłami partii, lider PiS podtrzymał swoje wcześniejsze słowa, że w listopadzie dojdzie do przeglądu resortów i w zależności od tego, jakie będą jego wyniki wówczas mogą zostać podjęte decyzje, co do ewentualnych zmian w rządzie.

- W listopadzie, po dwóch latach, dokonamy oceny całego rządu i wówczas zapadną decyzje - powiedział Jarosław Kaczyński.

Z kolei - jak pisaliśmy niedawno - premier Beata Szydło zaznaczyła, że każdy minister musi być przygotowany na to, że w każdej chwili może być odwołany i mogą nastąpić zmiany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA