REKLAMA

Zmiany w rzędzie, Mariusz Błaszczak: Rekonstrukcja rządu w porozumieniu z koalicjantami PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 06 listopada 2017 09:50
Zmiany w rzędzie, Mariusz Błaszczak: Rekonstrukcja rządu w porozumieniu z koalicjantami PiS Błaszczak powiedział, że nie chce spekulować na temat zmiany na stanowisku premiera (Mariusz Błaszczak, fot.mswia.gov.pl)

Władze Prawa i Sprawiedliwości będą podejmowały decyzje w konsultacji z naszymi koalicjantami, a więc z Porozumieniem (...) i Solidarną Polską. Takie konsultacje się odbędą - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany o rekonstrukcję rządu.

• Obecny rząd jest rządem Prawa i Sprawiedliwości, nie jest rządem autorskim - powiedział Błaszczak.

• Decyzje dotyczące jego rekonstrukcji będą podejmowane przez władze PiS w konsultacji z naszymi koalicjantami - zaznaczył.

• Koalicjanci PiS nie kwestionują tego, że to Jarosław Kaczyński jest osobą, która stanowi swojego rodzaju zwornik przedsięwzięcia związanego z obozem władzy - dodał.

Błaszczak pytany w Radiu Zet o rekonstrukcję rządu, odpowiedział, że w tej sprawie odbędą się konsultacje w gronie władz partii. "Władze Prawa i Sprawiedliwości (będą podejmowały decyzje) w konsultacji z naszymi koalicjantami, a więc z Porozumieniem (...) i Solidarną Polską - takie konsultacje się odbędą" - powiedział szef MSWiA.

Na uwagę dziennikarza, który zauważył, że "zawsze słyszeliśmy, że to pani premier jest jedyną osobą, która jest w stanie dokonać zmian w rządzie", szef MSWiA podkreślił, że obecny rząd "nie jest rządem autorskim".

Czytaj też: Premier Beata Szydło rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim ws. zmian w rządzie

"Mówiłem wielokrotnie, że rząd jest rządem Prawa i Sprawiedliwości, nie jest rządem autorskim" - powiedział Błaszczak. "Myślę, że to jest uczciwie postawienie sprawy" - dodał, podkreślając, że program Prawa i Sprawiedliwości powstawał właśnie w gronie władz partii.

Pytany o osobę szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Błaszczak stwierdził, że - jego zdaniem - jest to "najwybitniejszy polityk spośród obecnych polityków na scenie politycznej".

Szef MSWiA wskazywał na to, że Kaczyński jest "autorem podwójnego sukcesu z 2015 r.", którym były wygrane wybory parlamentarne i prezydenckie, a oprócz tego jest też liderem obozu Zjednoczonej Prawicy. Jak mówił, koalicjanci PiS nie kwestionują tego, że to Jarosław Kaczyński jest osobą, która stanowi "swojego rodzaju zwornik (...) przedsięwzięcia związanego z obozem władzy".

Błaszczak powiedział też, że nie chce spekulować na temat zmiany na stanowisku premiera. "Najpierw zdecydujemy (...), a potem będziemy mówili publicznie" - dodał.

W kontekście możliwej rekonstrukcji rządu, minister podkreślił, że nikt "nie jest przypisany do swojego stanowiska". "Powołam się też na słowa Jarosława Kaczyńskiego z kampanii wyborczej: nic nam się nie należy" - mówił Błaszczak.

Pytany o to, czy w takim razie "należy mu się cyfryzacja", a dokładniej dział informatyzacji obecnego Ministerstwa Cyfryzacji - który kiedyś należał do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Błaszczak odparł, że "ten dział był w MSW przez wiele lat". "Stworzono Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, w mojej ocenie na potrzeby polityczne, chodziło o ministerstwo dla Michała Boniego" - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-06 18:36:56
    Ten człowiek powinien z lusterkiem i tubą latać , aby swoje bzdury opowiadać,o swoich zasługach . TO ON POWINIEN Z HUKIEM WYLECIEĆ Z TEGO STANOWISKA .....TO nie trafiona nominacja.....nawet go słuchać jest ciężko.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA