REKLAMA

Znamy pierwszych kandydatów w wyborach do Senatu

  • Autor: bad/PAP
  • 25 stycznia 2016 16:33
Znamy pierwszych kandydatów w wyborach do Senatu Uzupełniające wybory do Senatu odbędą się 6 marca w okręgu obejmującym część województwa podlaskiego. (fot. Michał Józefaciuk/senat.gov.pl)

Jerzy Ząbkiewicz i Anna Maria Anders - to pierwszych dwoje zarejestrowanych kandydatów na senatora w uzupełniających wyborach, które 6 marca odbędą się w okręgu obejmującym część województwa podlaskiego. Czas na rejestrację kandydatów mija we wtorek o północy.

Jak poinformowała PAP delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku, w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dwoje pierwszych kandydatów. To Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu" oraz Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości.

Swoich kandydatów może zgłosić też sześć innych komitetów, które w wymaganym terminie dokonały zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej. To komitety: PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony, Partii KORWiN oraz komitet wyborczy wyborców pod nazwą: "Szary Obywatel".

Od kilku dni wiadomo, że wspólnym kandydatem ludowców i Platformy Obywatelskiej ma być Mieczysław Bagiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Inne komitety na razie nie ujawniły, kogo zamierzają zgłosić.

Okręg nr 59, w którym uzupełniające wybory odbędą się 6 marca, obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory uzupełniające są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA