REKLAMA

Znany dziennikarz zawieszony. Krytykował rząd PiS

  • Autor: bad
  • 16 maja 2016 15:57
Znany dziennikarz zawieszony. Krytykował rząd PiS Tomasz Zimoch zawieszony przez zarząd Polskiego Radia. Fot. Facebook

• Zarząd Polskiego Radia zawiesił Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych.
• Dziennikarz skrytykował w rozmowie sytuację w mediach publicznych.
• W opinii Polskiego Radia wypowiedzi Zimocha były "mocno jednostronne i nieobiektywne".

Piątkowy „Dziennik Gazeta Prawna” opublikował wywiad ze znanym dziennikarzem radiowym Tomaszem Zimochem. Komentator sportowy ostro skrytykował w nim obecną władzę, a także nowe rządy w mediach publicznych.

- Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym. On udowodnił, że jest mądrym człowiekiem, znakomitym prawnikiem i prezesem TK, obrońcą prawników i sędziów przed politykami – ocenił w rozmowie Tomasz Zimoch.

Jego zdaniem nie powinno dochodzić do sytuacji, w której przedstawiciele rządu w lekceważący sposób wypowiadają się na temat Trybunału Konstytucyjnego. - Jak widzę pana Brudzińskiego w telewizji, to widzę też pogardę dla tych, którzy myślą inaczej niż pan wicemarszałek. To jest pogarda, poniżanie - tłumaczył dziennikarz.

Zimoch bardzo krytycznie ocenił ostatnie ruchy kadrowe w mediach publicznych. - Kto mnie będzie weryfikował, kto będzie sprawdzał, czy jestem dobrym dziennikarzem sportowym, czy moje poglądy polityczne będą miały znaczenie? To jest gorzej niż w stanie wojennym, gorzej niż za komuny. To jest poniżanie dziennikarzy, wydawców. Ludzie są upokorzeni, zmęczeni. Co ja mam pokazać – transmisje, audycje, depesze? – zastanawiał się dziennikarz.

W poniedziałek (16 maja) zarząd Polskiego Radia zawiesił Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych.

- Zarząd Polskiego Radia uzasadnił, że dziennikarz 'używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię nadawcy, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej'. Dlatego zarząd skierował też tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. 

Wcześniej w oświadczeniu przesłanym do mediów Polskie Radio podkreślało, że „mocno jednostronne i nieobiektywne wypowiedzi red. Zimocha naruszają etykę zawodową, są niegodne dziennikarza i łamią zasady, jakimi chce się kierować Polskie Radio”.

- Opinie nt. sytuacji w mediach publicznych, jakie przedstawił popularny komentator sportowy, bardzo krzywdzące, grające na skrajnych emocjach, nie mają żadnego odbicia w rzeczywistości, co gorzej angażują Polskie Radio w polityczny spór, którego bardzo chcemy unikać - napisano w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Magda 2016-05-16 23:56:49
    Do Zeghar: ` Tylko komunista będzie chwalił komunistę !!! A te PO-Nowoczesna i KOD-y nie ukrywają z kim TRZYMAJĄ!!! Tak jak komunista rzepliński !!! Mam NADZIEJĘ że PIS w końcu zrobi DEKOMUNIZACJĘ tego PAŃSTWA i oczyści ten KRAJ z SOWIECKICH PACHOŁKÓW!!! panie zimocha wracaj pan do SWOICH na WSCHÓD !!!
  • Zeghar 2016-05-16 16:57:45
    Całkiem możliwe, że Zimocha przestraszyła zapowiedź weryfikacji stylu pracy i postanowił dać powód do zawieszenia go i możliwego zwolnienia, żeby odejść w glorii prześladowanego. A jakby coś dodatkowo ujawniono nieciekawego (typu nierozliczane wysokie diety), to przecież można by było wtedy nazwać to oczernianiem, nieprawdaż?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA