REKLAMA

Zofia Małas nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 14:39
Zofia Małas nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Nowa prezes NRPiP skomentowała podwyżkę, jaką w ubiegłym roku pielęgniarki wynegocjowały z resortem zdrowia. (fot. flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Uporządkowanie kwestii związanych z ubiegłorocznymi podwyżkami pielęgniarek zapowiada nowa prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas.

Podczas trwającego w Warszawie VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych delegaci z całej Polski wybrali Zofię Małas na stanowisko prezesa NRPiP. Małas jest magistrem zdrowia publicznego oraz specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i epidemiologicznego. Przez dwie kadencje była przewodniczącą Świętokrzyskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych.

- Najważniejszymi priorytetami są normy zatrudnienia (pielęgniarek i położnych) oraz uregulowanie sprawy związanej z podwyżkami - podkreśliła Małas w rozmowie z PAP. Dodała, że konieczne jest również określenie kompetencji zawodowych pielęgniarek oraz zmiany w programach kształcenia.

Nowa prezes NRPiP skomentowała również podwyżkę, jaką w ubiegłym roku pielęgniarki wynegocjowały z resortem zdrowia.

- Ona nie jest satysfakcjonująca, ale już mamy obiecane przez ministra Radziwiłła, że na pewno wypracujemy jakiś dobry sposób na uregulowanie płac pielęgniarek i położnych - mówiła Małas.

Dotychczasowa szefowa NRPiP Grażyna Rogala-Pawelczyk została Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej. Z kolei Naczelnemu Sądowi Pielęgniarek i Położnych będzie przewodniczyć Beata Rozner, a Naczelnej Komisji Rewizyjnej Kamilla Gólcz.

Zjazd delegatów samorządu pielęgniarskiego potrwa do środy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA