REKLAMA

Zofia Romaszewska: Na razie nie ma mowy o kolejnych wetach prezydenta

  • Autor: PAP/JS
  • 29 listopada 2017 16:48
Zofia Romaszewska: Na razie nie ma mowy o kolejnych wetach prezydenta W środę (29 listopada) po godz. 15 sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka wznowiła prace nad projektem prezydenta dot. nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. (fot. Sejm/twitter)

Na razie nie ma mowy o kolejnych wetach prezydenta do przepisów dot. sądownictwa; zależy co będzie się działo; diabeł tkwi w szczegółach - powiedziała doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy Zofia Romaszewska.

W środę (29 listopada) po godz. 15 sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka wznowiła prace nad projektem prezydenta dot. nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Wcześniej, w czasie przerwy w obradach komisji, w Sejmie odbyło się spotkanie dot. tego projektu. Uczestniczyli w nim m.in., szef komisji Stanisław Piotrowicz (PiS), doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska, minister w Kancelarii Prezydenta Anna Surówka-Pasek oraz wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Romaszewska powiedziała dziennikarzom w Sejmie, że spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze. Pytana, czy poseł Piotrowicz usłyszał argumenty, zdanie "strony prezydenckiej" na temat proponowanych na komisji poprawek, potwierdziła. Mówiła, że jeśli chodzi o zmiany, "część jest uzgodnionych, a część nie"; podkreślała, że osobą właściwą do wypowiadania się w tych kwestiach jest wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Romaszewską spytano, czy nie żałuje, "że w to weszła, że jest twarzą prezydenta" jeśli chodzi o jego projekty dot. sądownictwa. "Na razie jeszcze nie" - odparła.

Dopytywana, czy uważa, że projekt ws. SN to nadal będzie projekt prezydenta, Romaszewska oceniła, że "do pewnego stopnia tak, ale to wszystko ma być kompromisowe". Jak oceniła, "diabeł tkwi w szczegółach".

Na pytanie, czy jej zdaniem jest możliwe prezydenckie weto, jeśli przepisy pozostaną w takim zmienionym kształcie, powiedziała, że "na razie nie ma o tym mowy, zależy co się będzie dalej działo".

Po wznowieniu prac komisji posłowie zajmują się rozdziałem trzecim projektu ustawy o SN: "Właściwość izb Sądu Najwyższego". W pracach komisji uczestniczy także wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha. Minister przed wejściem na posiedzenie komisji powiedział dziennikarzom, że będzie do dyspozycji po jej zakończeniu i na pewno się wtedy wypowie. "Proszę dać szansę komisji, by procedować ustawy, to będziemy mogli się wypowiadać w zakresie merytorycznym (...) Mamy sytuację prac w komisji" - powiedział dziennikarzom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA