REKLAMA

Żołnierz pozwał ministerstwo bo... marzł na służbie

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (JP)/AT
  • 04 października 2016 11:30
Żołnierz pozwał ministerstwo bo... marzł na służbie Żołnierz marzł podczas październikowych ćwiczeń w Walii. (Fot.: Facebook)

• Żołnierz pozwał brytyjskie Ministerstwo Obrony, ponieważ marzł podczas służby.
• W pozwie napisał, że przez dwa tygodnie ćwiczeń kazano mu przebywać na zewnątrz pomimo chłodu i wilgoci.

Żołnierz pochodzący z Ghany zaskarżył brytyjskie Ministerstwo Obrony na 200 tys. funtów (prawie 1 mln zł) za to, że zmarzł podczas służby w Walii – podaje "The Sun".

33-letni Gershon Rawlings argumentował, że wschodnioafrykańskie pochodzenie czyni go bardziej wrażliwym na niskie temperatury niż innych żołnierzy. Według jego prawnika, stopy Rawlingsa zdrętwiały i mrowiły po nocy spędzonej pod gołym niebem. Spał pod wodoodpornym płaszczem. Ten uszczerbek miał zakończyć jego karierę wojskową i utrudnić mu znalezienie innej pracy.

Czytaj też: MON przygotowuje się do szkolenia żołnierzy

W pozwie Rawlings napisał, że przez dwa tygodnie ćwiczeń w Royal Artillery w październiku 2013 r. kazano mu przebywać na zewnątrz pomimo chłodu i wilgoci. Jego sierżant odpowiadał na skargi, że wszystkim jest zimno i ma przestać jęczeć.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA