REKLAMA

Zrezygnował z mandatu posła: Gminy są na skraju wytrzymałości, może dojść do rewolucji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 13 listopada 2015 11:48
Zrezygnował z mandatu posła: Gminy są na skraju wytrzymałości, może dojść do rewolucji Józef Kurek woli być burmistrzem niż posłem (fot. portalsamorzadowy.pl)

- Dzisiaj gminy są na skraju wytrzymałości, moim zdaniem około 700 gmin nie wiąże końca z końcem, jak się nic nie zmieni, dojdzie do jakiejś rewolucji – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Józef Kurek rządzi Mszczonowem od 1988 roku. Jest najdłużej urzędującym burmistrzem w Polsce. Nikogo więc nie zdziwiło, że po tylu latach w samorządzie zdecydował się na start w wyborach parlamentarnych. Kurek jako kandydat PiS-u zyskał poparcie wyborców, ale jednak zrezygnował z zasiadania w sejmowych ławach. Woli zostać burmistrzem. Postanowiliśmy z burmistrzem o tej decyzji porozmawiać.

Portalsamorzadowy.pl: Dlaczego podjął pan taką decyzję?

Józef Kurek: Dostać się do Sejmu to na pewno wielka rzecz, bo to i sama wygrana, i splendor z tytułu zostania posłem Rzeczpospolitej, ale ponieważ w tej kadencji mamy bardzo ważne dla Mszczonowa i regionu inwestycje, podjąłem taką decyzję.

Moje odejście mogłoby jednak spowodować zamieszanie, nie chcę mówić, że jestem niezastąpiony, ale każda zmiana powoduje, że jedne rzeczy są odkładane, z innych się rezygnuje, rodzą się nowe pomysły.

Poza tym jestem człowiekiem czynu, od lat budujemy tą gminę i uznałem, że jednak zajmę się tym, na czym znam się najlepiej, a działalnością legislacyjną w Sejmie zajmie się ktoś, kto ma może do tego większe predyspozycje. Każdy powinien robić to, co potrafi najlepiej.

Cały artykuł na Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA