REKLAMA

Związek Podhalan poprze i PO, i PiS

  • Autor: WGK
  • 24 września 2015 14:59
Związek Podhalan poprze i PO, i PiS Związek Podhalam popiera własnych członków

Związek Podhalan udzielił poparcia własnym członkom kandydującym na senatorów. Jan Hamerski kandyduje z listy PiS, a Stanisław Hodorowicz z listy PO.

"Największa organizacja góralska na Podhalu - Związek Podhalan - zdecydował, że da rekomendację i poparcie kandydatom na senatorów RP, którzy będą startować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chodzi o Jana Hamerskiego i Stanisława Hodorowicza, który są członkami Związku Podhalan. Panowie będą startować z dwóch opozycyjnych do siebie partii - Jan Hamerski z list PiS, a Stanisław Hodorowicz z list PO" - czytamy w Gazecie Krakowskiej.

Stanisław Hodorowicz

Stanisław Hodorowicz jest prezesem Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, przewodniczy Radzie Naukowej Związku Podhalan. Działa w Fundacji na rzecz Rozwoju Urologii i Fundacji "Szlachetne Zdrowie". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Krystalograficznego i Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów, Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Polskiego Związku Łowieckiego i Stowarzyszenia Rycerzy Kolumba w Polsce. Pełni też funkcję hetmana zbójników.

Jest chemikiem z tytułem profesorskim. Pracowałm.in. na Michigan State University, Akademii Górniczo-Hutniczej i Akademii Pedagogicznej w Kielcach. Był dziekanem Wydziału Chemii UJ, a w latach 2001-2012 rektorem Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Ma ponad 300 publikacji naukowych.

Jan Hamerski

Jan Hamerski jest radnym Województwa Małopolskiego z klubu PiS. Jest emerytowanym historykiem i honorowym prezesem ZwiązkuPodhalan.

Był burmistrzem Szczawnicy, wicestarostą i starostą nowotarskim, wiceprzewodniczący Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego, członkiem Komisji ds. Współpracy z Polakami i Polonią za Granicą Sejmiku Województwa Małopolskiego, a także członkiem Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA