REKLAMA

Związkowcy chcą unieważnienia prezydentury Bronisława Komorowskiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 kwietnia 2016 11:58
Związkowcy chcą unieważnienia prezydentury Bronisława Komorowskiego W 2010 roku Bronisław Komorowski przed Zgromadzeniem Narodowym wypowiedzieć miał słowo "dobroć Ojczyzny" lub "dobrość Ojczyzny" zamiast "dobro Ojczyzny"(fot. facebook)

Komisja Krajowa Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Związku Zawodowego Solidarność'80 skierowała do ministra sprawiedliwości pismo ws. unieważnienia całej prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", przyczyną ma być.... źle złożona przysięga. Według cytowanego przez dziennik Zbigniewa Półtoraka, szefa Komisji Krajowej Federacji Regionów i Komisji Zakładowych Związku Zawodowego Solidarność'80, w 2010 roku Bronisław Komorowski przed Zgromadzeniem Narodowym wypowiedzieć miał słowo "dobroć Ojczyzny" lub "dobrość Ojczyzny" zamiast "dobro Ojczyzny".

Zbigniew Półtorak uważa, że Zbigniew Ziobro powinien podjąć w związku z tym działania zmierzające do uznania prezydentury za niebyłą. Unieważnione powinny zostać także wszelkie skutki prawne "nieformalnego sprawowania urzędu".

Jak czytamy, przewodniczący Komisji Krajowej już w 2010 roku próbował zainteresować Trybunał Konstytucyjny kłopotem z przysięgą Bronisława Komorowskiego, ale Trybunał nie zajął się wówczas tą sprawą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Tadek 2016-05-01 01:54:34
    Do Tymek: JESTEM ZA !!!!... Dzięki temu w KOŃCU świat zaczął by nas POLSKĘ szanować !!!! Świat zobaczył by że są w Polsce ludzie NORMALNI i że z Polską WARTO się LICZYĆ!!! Bo jest NORMALNY RZĄD i PREZYDENT!!! Nie jakiś KOMUNISTA-JARUZELSKI,KWACH-ALKOHOLIK,BOLEK-KAPUŚ ,czy SZOGUN-ŁĄCZĘ się w BULU i NADZIEJI !!!!!!!!!!!!!!!!! Taki WSTYD WSTYD i WSTYD !!!!!!!!!!.....
  • Tymek 2016-04-27 12:31:46
    Prezydenturę Komorowskiego można by unieważnić .Ale wstydu jakiego narobił naszemu krajowi podczas jej pełnienia unieważnić się nie da.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA