REKLAMA

Zwrot wraku TU-154M. Waszczykowski: Po stronie Rosji "ściana"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 kwietnia 2016 09:17
Zwrot wraku TU-154M. Waszczykowski: Po stronie Rosji "ściana" Minister Witold Waszczykowski nie ustaje w staraniach, by odzyskać wrak TU-154M (fot. MSZ)

- Prosiliśmy o pomoc wiele krajów. Analizujemy, tę sprawę pod kątem międzynarodowym. Sprawdzamy, czy można zwrócić się do którychś instytucji międzynarodowych - mówił w "Salonie politycznym" Trójki minister Witold Waszczykowski, odnosząc się do kwestii zwrotu wraku TU-154M.

- Od kilku lat, odkąd pracowałem jako poseł w delegacji, wypowiadam się na temat zwrotu wraku TU-154M publicznie. Apelowałem do naszych sojuszników. Jako minister rozpocząłem rozmowy na ten temat niemal natychmiast. W grudniu, kiedy spotkałem się z Johnem Kerrym w NATO, również na ten temat mówiłem - informował minister Witold Waszczykowski w "Salonie politycznym" Trójki, odnosząc się do kwestii zwrotu wraku TU-154M. 

Jak dodał, PiS prosił o pomoc wiele krajów, nie tylko Amerykę.

Szef MSZ przyznał, że po stronie Rosjan w tej sprawie jest "ściana", jak dodał, "trzeba drążyć".

Mówił, że w tej chwili sprawa ta jest analizowana w kontekście zwrócenia się o pomoc do którejś z instytucji międzynarodowych. – Zwracamy się do sojuszników. Analizujemy tę sprawę pod kątem międzynarodowym. Sprawdzamy, czy można zwrócić się do którychś instytucji międzynarodowych. Do niektórych można się zwrócić jedynie w sytuacji, gdy Rosjanie chcieliby się poddać takiemu arbitrażowi – dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • maarc 2016-04-12 10:13:48
    Bo trzeba rozmawiać z Putinem, a nie pseudo sojusznikami.
  • tantus 2016-04-12 09:28:31
    Przez kilka lat PiSS opowiadał, że odzyskanie wraku Tupolewa to nie problem i nierozwiązanie tej kwestii to wyłącznie wina braku dobrej woli i/lub braku działań ze strony rządu. Rządzicie już blisko 6 miesięcy, a wraku jak nie było, tak nie ma.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA