REKLAMA

Życzenia pary prezydenckiej: Niech poczucie wspólnoty towarzyszy nam przez cały rok

  • Autor: JP
  • 24 grudnia 2017 11:00

Radości płynącej ze wspólnego świętowania, serdeczności i rodzinnej atmosfery życzy Polakom prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Prezydent namawia też, by nadchodzący rok - stulecia odzyskania niepodległości był czasem refleksji nad sprawami dla Polski najważniejszymi.

"Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Polakom, w kraju i za granicą, radości płynącej ze wspólnego świętowania, życzymy wiele serdeczności przy łamaniu się opłatkiem i rodzinnej atmosfery przy wigilijnej wieczerzy" - powiedział prezydent w specjalnym nagraniu zamieszczonym przez Kancelarię Prezydenta w internecie w wigilijny poranek.

Prezydent zwrócił również uwagę, że w Polsce święta te "mają zawsze szczególny charakter", gromadząc przy świątecznym stole "całą rodzinę i wszystkich bliskich".

"Symbolika wigilijnego wieczoru każe nam myśleć o tym, co nas łączy, odnawia rodzinne więzi, przypomina, jak bardzo jesteśmy sobie bliscy. Pielęgnujmy w sobie ten dar, bądźmy razem, niech to poczucie wspólnoty, którego w tych dniach doświadczamy, towarzyszy nam przez cały nadchodzący rok" - podkreślił Andrzej Duda.

Pierwsza dama zaznaczyła z kolei, że święta Bożego Narodzenia to czas, "kiedy chcemy okazywać innym wiele serca". "Niech więc życzliwość połączy dziś wszystkich ludzi dobrej woli. Pamiętajmy o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej obecności i pomocy" - apelowała.

"Życzymy pięknych spędzonych razem z bliskimi świąt Bożego Narodzenia" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

"A nadchodzący rok, w którym będziemy świętować stulecie odzyskania niepodległości, niech będzie też czasem starań dla naszej wspólnej ojczyzny, Rzeczypospolitej, czasem refleksji nad sprawami dla niej najważniejszymi" - podkreślił prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • §.beda siedziec. 2017-12-25 23:27:03
    Para jaka?Pre co?Smiech na Sali.Adrian i Nauczycielka ,ktora ani slowa powiedziala o niszczeniu polskiego Szkolnictwa.A on pomogl w montowaniu Dyktatury.Oboje pod Trybunal Stanu.
  • Bywalec stajenki 2017-12-25 20:26:06
    to "ona" potrafi mówić ??? , potrafi formułować jakieś swoje zdanie ??? potrafi odezwać się do ludzi ??? TO chyba efekt wieczoru Wigilijnego, bo wtedy wszystko przemawia , łącznie z lokatorami stajenki. Świąteczne pozdrowienia, dla pozdrawianych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA