REKLAMA

Życzenia świateczne od premiera Morawieckiego: Niech opłatek nas rzeczywiście połączy

  • Autor: JP
  • 23 grudnia 2017 21:02

- Święta Bożego Narodzeni to wyjątkowy czas. Niech w ten czas przy wigilijnym stole opłatek nas rzeczywiście połączy - złożył życzenia Polakom w kraju i za granicą premier Morawiecki.

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny; przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie; ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny; najtkliwsze przekazując uczucia w tych chlebie" - rozpoczął życzenia cytatem Norwida premier Mateusz Morawiecki.

- Pragnę wszystkim w ojczyźnie oraz Polakom rozsianym po całym świecie złożyć z serca najcieplejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Te święta to wyjątkowy czas, czas ciepła, radości i nadziei. Czas budowania tego, co najważniejsze - życzliwości, bliskości, szacunku. To także czas dobra, które dajemy, które ofiarujemy drugiemu człowiekowi, oby ten czas trwał w nas stale. Niech przy wigilijnym i świątecznym stole opłatek nas ze sobą rzeczywiście połączy - życzył Polakom Mateusz Morawiecki.

To także czas dobra, które dajemy. Oby ten czas trwał w nas stale. I niech żadnego dziecka nie zawiedzie Święty Mikołaj! - podsumował.

Oprócz premiera świąteczne życzenia złożyli też inni politycy.

Beata Szydło życzyła "spełnienia oczekiwań i marzeń", Donald Tusk "ciepła w domu, miłości w rodzinie i nadziei w Ojczyźnie", minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski "wielu radosnych i szczęśliwych chwil w gronie najbliższych", marszałek Sejmu Marek Kuchciński "aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia przyniosły radość, spokój i wzajemną życzliwość", rzeczniczka PiS Beata Mazurek "zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia", a szef klubu PO Sławomir Neumann, żeby polityka nie dzieliła nas przy rodzinnym stole.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA