REKLAMA


Krzysztof Tchórzewski - Minister Energetyki - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Tchórzewski Minister Energetyki

OCEŃ OSOBĘ

Poseł na Sejm I, III, V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 19 maja 1950 roku w Rzążewie (województwo mazowieckie).

Ukończył Politechnikę Warszawską - Wydział Elektryczny, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Przez 16 lat pracował w PKP w Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego w Siedlcach. Od 1980 roku jest uczestnikiem ruchu NSZZ "Solidarność". W 1981 roku był przewodniczącym Oddziału Siedleckiego związku.

W 1990 roku został powołany na wojewodę siedleckiego. W rządzie Jerzego Buzka (1997–2001) pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej.

Od 1990 do 1999 roku należał do Porozumienia Centrum, następnie do Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, a od 2004 roku jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. 

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał go na stanowisko Ministra Energetyki w rządzie Beaty Szydło.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Niegórnik ze Śląska 2017-06-23 10:38:54
  Zgodził się wydać 9 miliardów po to żeby górnicy nie palili opon w Warszawie. Dla tej samej przyczyny zgodził się aby energetyka dosypywała kasę do najdroższego węgla na świecie kosztem całego społeczeństwa i opóźnienia w inwestycjach. Prąd już mamy jeden z najdroższych w Europie, chociaż praktycznie nie dokładamy do czystej energii jak większość państw EU. Reasumując, dzięki takim jak on, przez wiele jeszcze lat będziemy płacili wysokie rachunki z prąd, dokładali dodatkowo z budżetu i mieli najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie. Jeśli jeszcze PIS zgodzi się na deputaty z budżetu państwa do emerytur górniczych które i tak kosztują 3x więcej niż górnictwo daje na ZUS, będzie to jawny przejaw że PIS przedkłada myselenie ideologiczno-polityczne nad ekonomię i gospodarkę.
 • antygórnik 2017-02-20 20:37:17
  Helenko, a kto wyrzuca miliardy złotych podatnika, na chore dziury w ziemi ,a Śląsku, tylko po to żeby zadbac o potencjalnych wyborców dla pis-u. i to jest Twoim zdaniem uczciwość, okradanie jednych żeby dać garstce ??/Podłość i jeszcze raz podłośc , to jest
 • ja 2016-12-29 14:44:00
  Głupek udający ministra energetyki, a w rzeczywistości pilnujący wyłącznie spokoju na Śląsku.
 • Helena 2016-11-10 12:05:58
  Wspaniały człowiek, niezwykle pracowity i uczciwy. Szkoda, ze nie ma więcej takich.
 • Jaszczuk 2015-10-17 22:45:28
  Agent KGB postawiony na to stanowisko kierownika trakcji PKP w Siedlcach, przez tamtejsza delegaturę KGB, która miała siedzibę w Siedlcach ponieważ była linia strategiczna Moskwa Berlin, to KGB obsadzało swoimi agentami takimi jak on , w 1992 roku odwołany ze stanowiska Wojewody przez Hannę Suchocką z powodu agentury KGB i współpracy na rzecz Związku Radzieckiego. W okresie podziemnej solidarności wychodził zawsze cało z każdej akcji ponieważ był donosicielem na tych , których miał za zadanie rozpracować. Jako agentowi KGB nasi pachołkowie z SB kłaniali mu się. To zaledwie wierzchołek góry lodowej nikczemnych czynów tego zdrajcy.