REKLAMA


Mariusz Kamiński - Minister Koordynator ds. Służb Specjalnych - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mariusz Kamiński Minister Koordynator ds. Służb Specjalnych

OCEŃ OSOBĘ

Poseł na Sejm III, IV, V. VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, od 2011 roku wiceprezes partii PiS.

Urodzony 25 września 1965 roku w Sochaczewie. Z wykształcenia historyk. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2001-2002 był wiceprezesem partii Przymierze Prawicy, następnie przystąpił do PiS, w którym od 2004 do 2006 pełnił obowiązki prezesa regionu warszawskiego. W rządzie Kazimierza Marcinkiewicza był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Był inicjatorem utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a od 2006 do 2009 roku pełnił funkcję szefa CBA. Zasiada w komitecie politycznym PiS, jest pełnomocnikiem partii w Warszawie.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Warszawa I. Został wybrany na posła zdobywając 29 654 głosów.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał go na stanowisko Ministra-Członka Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (36 komentarzy)

 • obatel 2017-10-04 16:58:34
  wprowadza metody postępowania wobec obywateli nie do przyjęcia
 • Ziomal z pudła 2017-07-31 12:42:11
  Do podatnik: Skoro ma taką wiedzę, szkoda że nie powiedział PISowi że łamią prawo.
 • podatnik 2017-07-22 11:52:03
  Jestem pełna uznania dla działań Pana Kamińskiego - ma ogromną wiedzę która pomaga Prawu i Sprawiedliwości m.in walczyć z korupcją i wyłudzeniami podatku WAT.
 • prawica 2017-06-17 09:10:25
  Nawiązując do dwóch ostatnich wpisów, zamrożeni agenci obcego wywiadu ze zlikwidowanej agencji KGB w Chełmie mimo iż funkcjonują w życiu codziennym na ternie Naszego kraju po 27latach od ujawnienia są ponad wszelkim prawem, zabójstwa przedawniają się po 25latach, przestępstwa po 10 latach, mamy w Polsce burdel nie prawo, na miarę Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. wielokrotnie zwracałem uwagę jako Państwo demokratyczne wzorujące się na Stanach Zjednoczonych nie powinniśmy dopuścić oby przestępstwa się kiedykolwiek przedawniały . Skandal pokazujący iż, Polska jest najbardziej przestępczym krajem demokratycznym w całym świecie, gdzie idioci politycy żyjący na koszt społeczeństwa niszczą ich samych, jak i całokształt Państwa teoretycznego Polskiego.
 • Państwo Teoretycznie 2017-06-16 10:00:04
  Do Ślepy czy głuchy?: Kamińskiego przestraszyli że pajac boi się wysrać bez pozwolenia. Może ktoś temu idiocie udostępni kilka fotek KMP Chelm z lat 80-90tych łącznika tylnej części budynku, nie ma zielonego pojęcia ilu mamy wciąż czynnych agentów na terenie Polski.
 • Ślepy czy głuchy? 2017-06-16 08:14:11
  Przestępcy faktycznie są przydatni do dalszej destabilizacji Państwa Polskiego, siedź na ciepłej posadce bezczynnie gdy mogłeś pomoc Macierewiczowi . Oszołom zamiast przeszukać mieszkania w obrębie Chełma czynnych agentów obcego mocarstwa zdobywając materiały dotyczące operacji nawet w innych Państwach na rzecz Rosji, siedzi czekając kiedy wymordują resztę elity Narodu Polskiego, ( upublicznić Raport agentów Polaków z woj. Lubeskiego i jak Macierewicz? Różnica, iż owi pracowali i wciąż to robią dla obcego wywiadu, mistrzowie od podsłuchów, Władimir Władimirowicz Putin odwiedzał Chełm w celach służbowych jako agent KGB, bawiąc się przy tym ruchając na wszystkie sposoby matkę Agaty Fisz. Portalsamorzadowy.pl SAMORZĄDOWCY » LUBELSKIE » CHEŁM -Jest takie powiedzenie „ świnia miała kiedykolwiek za grosz honoru” , wiemy dobrze o kim mowa, dawni komuniści muszą kontrolować psychotyczną Agatę Fisz, wszystko było dużo wcześniej zaplanowane jeszcze jak mieściła się jedna z największych siedzib KGB poza ZSRR w Chełmie na Wysokiej( była Komenda Wojewódzkiej Milicji, gdzie agenci wciąż mają wpływ na całokształt funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości), na przełomie ostatnich lat jeden z największych złodziei powiatu chełmskiego Józef Zając jako jeszcze Senator PSL w jednej z wypowiedzi dla lokalnego radia BON TON niechcący wychlapał palny związane z największą w historii powojennej Polski aferą gruntową która miała zdestabilizować cały system prawny celem oddania ziem wschodniej ..
 • beata 2017-03-25 12:15:09
  A Pan nie siedzisz jak to załatwiłeś ja też mam problemy maże się dogadamy
 • 95 letni emeryt 2017-03-23 07:04:13
  Wielki szkodnik siedzi na tylnim siedzeniu jak władca K ale czuje ze dosięgnie go gniew ludzi może tego doczekam