REKLAMA


Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  29 miejsce 0,65 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 11,72 % poparcia

Ur. 19 kwietnia 1956 w Warszawie. Polska prawniczka, polityk, posłanka na Sejm VII kadencji.

Urodziła się na warszawskiej Pradze w rodzinie Józefa Sekuły. Mając kilka lat, przeprowadziła się wraz z rodzicami do Wrocławia. Tutaj ukończyła Szkołę Podstawową nr 83 przy ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, a następnie X Liceum Ogólnokształcące przy ul. Jana Kasprowicza. Następnie ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1990 zdała egzamin adwokacki.

Jest członkinią Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W wyborach samorządowych w 2006 bez powodzenia kandydowała do Rady m.st. Warszawy. W 2010 uzyskała mandat radnej Warszawy z okręgu nr 8 (Ursynów i Wilanów).

W wyborach parlamentarnych w 2011 została wybrana do Sejmu z okręgu legnickiego, startując z 3. miejsca na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2014 tygodnik „Polityka” na podstawie rankingu przeprowadzonego wśród polskich dziennikarzy parlamentarnych wymienił ją wśród 10 najlepszych posłów, podkreślając wiedzę i wkład pracy w problematykę prawniczą.

Jest wdową po Jerzym Szmajdzińskim, z którym ma dwoje dzieci.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.