REKLAMA


Dariusz Klimczak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dariusz Klimczak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  32 miejsce 0,39 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 4,07 % poparcia

Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim i studiów doktoranckich z zakresu politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2002 roku wstąpił do PSL w Krakowie oraz do Forum Młodych Ludowców. Był m.in. rzecznikiem prasowym zarządu wojewódzkiego PSL oraz asystentem eurodeputowanego Czesława Siekierskiego.

W 2008 roku wszedł w skład prezydium zarządu wojewódzkiego PSL w Łodzi, w tym samym roku wybrany został do składu rady naczelnej partii. W 2012 roku został wybrany na wiceprezesa zarządu wojewódzkiego, a następnie objął funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

17 lutego 2009 roku został powołany do składu zarządu województwa łódzkiego. Powierzono mu nadzór merytoryczny nad Departamentem Polityki Zdrowotnej, szpitalami wojewódzkimi, Regionalnym Centrum Polityki Społecznej oraz Departamentem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W wyborach do sejmiku łódzkiego w 2010 roku uzyskał mandat radnego IV kadencji, ponownie został wybrany na członka zarządu województwa, a w kolejnej kadencji został wicemarszałkiem w nowym zarządzie województwa łódzkiego.

W 2005 i 2011 roku bezskutecznie kandydował do Sejmu, a w 2009 i 2014 roku do Parlamentu Europejskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.