REKLAMA


Leszek Trębski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Leszek Trębski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  97 miejsce 0,03 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  16 miejsce 0,13 % poparcia

Urodzony 7 maja 1962 w Mokrej Lewej.

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej oraz studia podyplomowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Do 1993 pracował jako kierownik Działu Handlowego Akademickiej Spółdzielni Pracy "Puchatek" w Łodzi. Następnie prowadził własną działalność gospodarczą. W 2006 został zarządcą komisarycznym w Zakładach Artykułów Technicznych "ARTECH" w Łodzi.

Należał do Unii Pracy, później został członkiem Prawa i Sprawiedliwości (z jego listy kandydował do Sejmu w 2001). W 2002 uzyskał mandat radnego skierniewickiej rady miasta.

W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany prezydentem tego miasta, pokonując w drugiej turze dotychczasowego prezydenta Ryszarda Bogusza. 6 lipca 2008 odbyło się referendum lokalne nad odwołaniem go z tego stanowiska, którego wyniki okazały się niewiążące z braku wymaganej frekwencji. W 2010 został wykluczony z PiS i nie otrzymał rekomendacji na kolejną kadencję.

W wyborach w 2010, ubiegając się o reelekcję na urząd prezydenta Skierniewic, w pierwszej turze uzyskał poparcie na poziomie 36,99%. Przeszedł do drugiej tury z kontrkandydatem Krzysztofem Jażdżykiem (który uzyskał 20,21% głosów), a następnie wygrał wybory z poparciem 54,7% głosów. W tym samym roku utworzył własny komitet wyborczy FORUM, który wprowadził 7 radnych miejskich (najwięcej spośród startujących ugrupowań). W wyborach w 2014 nie został wybrany na kolejną kadencję – w drugiej turze otrzymał 7259 głosów, zaś jego konkurent Krzysztof Jażdżyk zdobył 9608 głosów (56,96% poparcia). Leszek Trębski uzyskał natomiast mandat radnego rady miejskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.