REKLAMA


Mirosław Kukliński - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mirosław Kukliński Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  113 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  17 miejsce 0 % poparcia

Urodzony 1 października 1959 w Tomaszowie Mazowieckim.

Ukończył w 1997 studia na Wydziale Teologii Ogólnej Akademii Teologii Katolickiej.

W tym samym roku uzyskał mandat posła na Sejm III kadencji z listu Akcji Wyborczej Solidarność w okręgu Piotrków Trybunalski. Należał do Ruchu Społecznego AWS, wcześniej był działaczem Solidarnych w Wyborach. W 2001 bez powodzenia ubiegał się o ponowny wybór. Rok później, kandydując z współtworzonego przez Platformę Obywatelską i różne organizacje prawicowe lokalnego komitetu Chrześcijańskie Porozumienie Obywatelskie, został prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego.

Działał w PO, z której wystąpił po wyborach parlamentarnych w 2005. W wyborach samorządowych w 2006 bez powodzenia ubiegał się o prezydencką reelekcję, startując z komitetu Chrześcijańskie Porozumienie Samorządowe (założonego w czerwcu tego samego roku) i przegrywając w drugiej turze przegrał z Rafałem Zagozdonem różnicą ponad 23% punktów procentowych. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bezskutecznie kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 z ramienia PiS został wybrany na radnego powiatu tomaszowskiego, następnie powołany na starostę tomaszowskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.