REKLAMA


Janusz Sepioł - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Janusz Sepioł Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  160 miejsce 0,03 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  20 miejsce 0,29 % poparcia

Senator VII kadencji należący do Platformy Obywatelskiej RP. Zasiada w Radzie Krajowej tej partii. Urodzony 8 września 1955 r. w Gorlicach.

W 1980 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a w 1981 r. –historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W latach 1999–2002 był wicemarszałkiem, a następnie, w okresie 2002–2006, marszałkiem województwa małopolskiego. Od 2002 do 2006 r. sprawował mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Reprezentował Małopolskę w Komitecie Regionów w Brukseli oraz Zrzeszeniu Regionów Europy (ARE) w Strasburgu.

W Senacie VII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu. Pełnił też funkcję zastępcy przewodniczącego Delegacji Sejmu i Senatu RP do Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.