REKLAMA


Iwona Kornaś-Pierzak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Iwona Kornaś-Pierzak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  104 miejsce 0,06 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  21 miejsce 0,63 % poparcia

Urodziła się w Krakowie. Wychowywała w patriotycznej rodzinie, co zawdzięcza przede wszystkim moim dziadkom – weteranom Armii Krajowej (Władysław Witarski „Wyrwa”, „Czarny” odznaczony orderem Virtuti Militari, Maria Witarska „Strzała”). Terminowo odbyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UJ, a następnie skończyła studia dzienne doktoranckie na Wydziale Filozofii UJ na kierunku religioznawstwo.

Od 1991 r. przeszła przygotowanie zawodowe podczas czteroletniej aplikacji adwokackiej. W 1996 r. zdała egzamin adwokacki i rozpoczęła pracę w Zespole Adwokackim, a od 1997 r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką reprezentując ludzi z różnych środowisk, występując zarówno z urzędu jak i z wyboru. Posiada doświadczenie zawodowe przede wszystkim w sprawach ochrony praw człowieka, karnych, cywilnych jak również sądowo-administracyjnych. Na przestrzeni lat nabyła zdolność wytrwałego dochodzenia racji, nierzadko znajdując sprawiedliwość dopiero przed Sądem Najwyższym ,Naczelnym Sądem Administracyjnym, jak również Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Kilkukrotnie doprowadzała do stwierdzenia niezgodności z ustawami miejscowego prawa.

Zaangażowała się politycznie na początku 2014 r. wspierając w Krakowie PiS oraz kandydując do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.