REKLAMA


Kazimiera Szczuka - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kazimiera Szczuka Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  10 miejsce 2,25 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 20,94 % poparcia

Urodzona 22 czerwca 1966 roku w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. 

Historyczka i krytyczka literatury – członkini Gender Center Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wykładowczyni Gender Studies Uniwersytetu Warszawskiego i IBL PAN.

Uczennica profesor Marii Janion – najwybitniejszej znawczyni polskiego romantyzmu. Działaczka społeczna – członkini Krytyki Politycznej, Rady Programowej Kongresu Kobiet Polskich i Rady Programowej Zielonego Instytutu.

Współzałożycielka partii Zieloni 2004 i Porozumienia Kobiet 8 Marca, które od lat organizuje warszawskie manify. Członkini założycielka Polskiego Towarzystwa Genderowego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Mikołaja Kopernika. Współorganizatorka Kolorowej Niepodległej – wiecu i blokady nacjonalistycznego Marszu Niepodległości w roku 2011.

Uczestniczka protestów w obronie Doliny Rospudy i klubu Le Madame w Warszawie oraz Białego Miasteczka pielęgniarek i położnych w 2007 roku.

Autorka popularnych programów telewizyjnych i radiowych – prowadziła programy telewizyjne takie jak „Dobre Książki”, „Pegaz”, „Wydanie Drugie Poprawione” i „Najsłabsze ogniwo”, a także radiowe: „Roxy Debata” i „Kazimierz nad Wisłą”. Autorka kilku książek, artykułów naukowych i publicystycznych, uczestniczka polskich i międzynarodowych konferencji.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Socheusz 2015-10-16 10:21:36
  Trzeba głosować na osobę popularną, medialną, a jednocześnie pryncypialną i niepokorną. Taka jest Kazimiera Szczuka. Liczę na jej wpływ jeśli wejdzie do Sejmu.