REKLAMA


Józef Rojek - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Józef Rojek Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  60 miejsce 0,13 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  14 miejsce 1,78 % poparcia

Poseł na Sejm V, VI i VII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie należy do Klubu Parlamentarnego Zjednoczona Prawica. Urodzony w 1950 roku w miejscowości Ropczyce.

W 1979 roku ukończył studia inżynierskie z zakresu budowy aparatury przemysłu chemicznego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Natomiast w 2000 roku studia podyplomowe z zarządzania i marketingu w Wyższej Małopolskiej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.

Od 1990 do 1993 należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, pełniąc funkcję przewodniczącego koła partii w Tarnowie. W latach 1998–2002 pełnił (z ramienia AWS) funkcję prezydenta Tarnowa, następnie zasiadał w radzie miejskiej.

W 2005 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji. W wyborach samorządowych w 2006 roku, w związku z wyborem do rady miasta Tarnowa, stracił mandat poselski. Mimo interwencji i próśb kierowanych do marszałka Sejmu Marka Jurka, okazało się, że nie może zachować mandatu poselskiego, rezygnując z mandatu radnego. Państwowa Komisja Wyborcza zgodnie z przepisami ordynacji wyborczej stwierdziła, że mandat poselski wygasł automatycznie z dniem wyboru na radnego. Zwolnione po nim miejsce objął Robert Pantera.

Do Sejmu wrócił nw VI kadencji. W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska, w 2012 roku współtworzył partię o tej nazwie. Z kolei w lipcu 2014 roku zasiadł w klubie parlamentarnym Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 roku działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.