REKLAMA


Beata Rusinowska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Rusinowska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  31 miejsce 0,39 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  4 miejsce 8,27 % poparcia

Samorządowiec i działaczka kulturalna, była przewodnicząca rady powiatu żyrardowskiego, posłanka na Sejm VI i VII kadencji.

Ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. Jest absolwentką studiów podyplomowych z dziedziny kierowania instytucjami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi (na Uniwersytecie Warszawskim) oraz z dziedziny kontroli administracji (w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku).

W 1990 roku uzyskała mandat radnej Żyrardowa z ramienia Komitetu Obywatelskiego, następnie zasiadała w radzie powiatu żyrardowskiego z rekomendacji Unii Wolności (1998–2002) oraz Platformy Obywatelskiej (2002-2010), będąc jednocześnie przewodniczącą rady powiatu (2002–2008).

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku bez powodzenia startowała do Sejmu z ramienia PO mandat uzyskała w wyniku jego zrzeczenia się przez posła Andrzeja Nowakowskiego w związku z jego wyborem na urząd prezydenta Płocka w wyborach samorządowych w 2010 roku. W wyborach w 2011 bez powodzenia ubiegała się o reelekcję. Pozostała na stanowisku dyrektora Centrum Kultury. W 2013 roku została przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w powiecie żyrardowskim.

W wyborach europejskich w 2014 bez powodzenia startowała z mazowieckiej listy Platformy Obywatelskiej. 5 czerwca tegoż roku powróciła do Sejmu, obejmując mandat zwolniony przez Julię Piterę. W czerwcu 2014 roku została zgłoszona przez lokalne struktury partyjne jako kandydatka PO na prezydenta Żyrardowa w wyborach samorządowych w 2014 roku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.