REKLAMA


Elżbieta Fornalczyk - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Fornalczyk Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  62 miejsce 0,19 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 2,96 % poparcia

Od września 2000 r. pracuje w Hipermarkecie Tesco w Tychach. 13 czerwca 2007 r. wraz z grupą pracowników założyła związek zawodowy WZZ "Sierpień 80" i od tej pory walczy o prawa pracownicze w Tesco i innych sieciach handlowych.

W lutym 2008 r. stanęła na czele strajku w hipermarkecie Tesco w Tychach - był to pierwszy i jedyny strajk w sieciach handlowych w Polsce.

W marcu 2009 r. zajęła 10 miejsce w plebiscycie 50 Najbardziej wpływowych kobiet Ślaska: Elżbieta  Fornalczyk jest przewodniczącą Komisji Zakładowej Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" i organizatorką pierwszego w kraju strajku w tyskim hipermarkecie.

Brała udział w I Kongresie Kobiet, na którym to zapadła uchwała o szersze wejście kobiet do polityki, czyli parytety. Była uczestniczką Europejskiego Kongresu Kobiet Lewicy w 2011 r. w Warszawie, gdzie mówiła o godności człowieka. O tą godność walczy w sieciach handlowych, głośno mówi o tym, o czym inni milczą: o łamaniu praw pracowniczych, niskich zarobkach, poniżaniu i wyzyskiwaniu pracowników w obliczu prawa. Walczy na miarę swoich możliwości, wyznając zasadę: Jeśli sami nie pokażemy, że mamy swoją godność, że nie pozwolimy tej godności sobie wyrwać, to nikt tego za nas nie zrobi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.