REKLAMA


Tomasz Sommer - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Sommer Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  12 miejsce 1,60 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  5 miejsce 4,84 % poparcia

Urodzony 16 października 1972 roku w Puławach.

Absolwent Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. W 2006 roku uzyskał w IFiS PAN doktorat z socjologii.

Pracę dziennikarską rozpoczął jeszcze przed podjęciem studiów – pisał wtedy dla działu stołecznego "Expressu Wieczornego". Później pracował kolejno dla Tygodnika Akademickiego "Auditorium", dzienników "Nowy Świat" i "Życie". W 1995 roku związał się z Oficyną Konserwatystów i Liberałów Janusza Korwin-Mikkego. Zaczął pisać dla tygodników "Najwyższy CZAS!" (gdzie od 1996 roku był redaktorem naczelnym), "Najwyższy CZAS!-Bis" i "Lux".

 W 2002 roku założył spółkę 3S Media Sp. z o.o., która rozpoczęła wydawanie sportowego miesięcznika dla młodzieży "GIGA Sport". W 2004 spółka rozpoczęła wydawanie edycji niemieckiej tego miesięcznika "GIGA Sport – Deutschland", której został redaktorem naczelnym. W 2007 roku Tomasz Sommer wraz ze wspólnikami przejął tygodnik "Najwyższy CZAS!". Współprowadzi program Ja Panu nie przerywałem w Superstacji.

Oprócz działalności dziennikarskiej Tomasz Sommer był organizatorem międzynarodowych tzw. konferencji eurosceptycznych w latach 2001, 2002 i 2004, w których jako główny mówca brał udział Władimir Bukowski.

Od 2005 roku jest wiceprezesem Instytutu Globalizacji wolnorynkowego think-tanku z siedzibą w Gliwicach.

W 2009 roku bez powodzenia kandydował z pierwszego miejsca na liście KW Libertas w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym Gdańsk. W 2010 roku związał się z Wolnością i Praworządnością. Był pełnomocnikiem wyborczym Ruchu Wyborców Janusza Korwin-Mikke w wyborach samorządowych w tym samym roku i otwierał listę komitetu w wyborach do rady Warszawy, jednak RW JKM nie uzyskał mandatów w radzie[. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku startował z pierwszego miejsca na liście Kongresu Nowej Prawicy w okręgu wyborczym Siedlce. W lutym 2014 roku został rzecznikiem prasowym tej partii. Zasiadał także w jej zarządzie.

W styczniu 2015 roku, po odwołaniu Janusza Korwin-Mikkego z funkcji prezesa KNP, podał się do dymisji. Związał się potem z założoną przez Janusza Korwin-Mikkego partią KORWiN i został rzecznikiem jej sztabu.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Lech 2015-10-13 21:34:00
  Dziwne, nie polsko brzmiące nazwisko.