REKLAMA


Elżbieta Olejnik - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Olejnik Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  323 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  41 miejsce 0 % poparcia

Urodziła się 10 sierpnia 1946 roku w Warszawie, w katolickiej rodzinie inteligenckiej. Można powiedzieć, że wzrastała razem z Warszawą, która budziła się do życia po wojennej pożodze. Z nią związała całe swoje życie młodzieńcze i dorosłe – szkołę, studia na Uniwersytecie Warszawskim, pracę w Polskim Biurze Podróży „ORBIS”, a następnie w firmie „POLCARD” i działalność w Kościele – na płaszczyźnie parafialnej i diecezjalnej.

Od 1994 roku uczestniczyła w pracach II Synodu Plenarnego w Polsce jako członek Archidiecezjalnej Komisji Synodalnej Archidiecezji Warszawskiej. Kiedy w kwietniu 1995 r. została powołana dekretem Księdza Prymasa Józefa Glempa Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej włączyła się w budowanie jej struktur. Była współorganizatorem Tygodni Społecznych organizowanych przez to stowarzyszenie w wymiarze ogólnopolskim. We wrześniu 1997 r. reprezentowała Akcję Katolicką w Polsce na II Międzynarodowym Kongresie Akcji Katolickiej w Buenos Aires. Była członkiem pierwszego Zarządu Diecezjalnego Instytutu AK AW. W latach 1997-1999 redagowała i prowadziła w Radiu Józef cotygodniową audycję Akcji Katolickiej oraz audycję Nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II.

W 1999 roku, kiedy została członkiem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej parafii św. Anny w Wilanowie, powierzono jej funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Wieści z Wilanowa”. W tym czasie ukończyła kurs dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Medialnej w Toruniu. W 2002 roku została, redaktorem naczelnym pisma Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej „Wierzyć Życiem”, które jest wydawane nieprzerwanie trzynasty rok. Doświadczenie dziennikarskie zaowocowało przeprowadzeniem wywiadu-rzeki z JE Abp. Józefem Michalikiem w 2006 r. Książka nosiła tytuł „Kochać Boga – rozumieć człowieka”. Jest laureatem odznaczenia ECCLEESIAE POPULOQUE SERVITIUM PRAESTANTI, przyznanego przez JEm kardynała Józefa Glempa w styczniu 2007 roku. Od maja 2009 roku jest prezesem Zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i członkiem Rady Krajowej Akcji Katolickiej w Polsce. Pełnienie tej zaszczytnej ale i odpowiedzialnej funkcji, już drugą kadencję, daje jej możliwość profesjonalnego kierowania pracami stowarzyszenia na poziomie diecezji i realizacji wielu cennych inicjatyw, jak np. zorganizowanie II Kongresu Akcji Katolickiej AW, zorganizowanie wielu sesji poświęconych tematyce społecznej, zorganizowanie dwóch koncertów charytatywnych na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej, współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia i z Centrum Opatrzności Bożej.

Lubi muzykę poważną, dobrą lekturę i podróże. Ulubiony kompozytor: Wolfgang A. Mozart i Fryderyk Chopin; ulubiony pisarz: Henryk Sienkiewicz. Dewiza życiowa: Jezu ufam Tobie.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.