REKLAMA


Marcin Gugulski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marcin Gugulski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  137 miejsce 0,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  23 miejsce 0,27 % poparcia

Dziennikarz, analityk spraw bezpieczeństwa, radny.

40 lat pracy i służby Polsce w zespołach kierowanych przez Antoniego Macierewicza.

W 1976 r. uczestniczył w akcji pomocy prześladowanym robotnikom z Ursusa. Pomogli kilkuset rodzinom i stworzyli Komitet Obrony Robotników.

Był rzecznikiem rządu Jana Olszewskiego. Przed „nocną zmianą” zdążyli rozpocząć pierwszą lustrację władz państwowych i zadbaliśmy o skuteczne wyprowadzenie wojsk rosyjskich z Polski.

W 2007 r. Prezydent Lech Kaczyński powołał go do Komisji Weryfikacyjnej ds. zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Minister Antoni Macierewicz zatrudnił go jako analityka w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Na wniosek ministra obrony narodowej Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi.

Od pięciu lat jest doradcą i współautorem raportów Zespołu Parlamentarnego badającego przyczyny tragedii smoleńskiej.

Do 1989 r. pracował jako drukarz i redaktor w antykomunistycznych wydawnictwach i prasie „Solidarności”. Zakładał NZS na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Po 1989 r. był dziennikarzem „Gazety Polskiej” oraz korespondentem sejmowym pism katolickich i emigracyjnych. Minister kultury wyróżnił go odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Wybrano go do władz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Pracował w biurach posłów i europosłów PiS a od pięciu lat jest radnym.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.