REKLAMA


Krystian Legierski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krystian Legierski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  63 miejsce 0,15 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  7 miejsce 2,02 % poparcia

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2007/2008 prowadził seminarium gender studies pt. Homoseksualizm w wybranych kontekstach przy Uniwersytecie Warszawskim.

W 2004 roku został członkiem Rady Krajowej partii Zielonych 2004 i w tym samym roku z ich ramienia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydował również w wyborach do Sejmu w 2005 roku na liście SDPL w Warszawie. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku kandydował w Warszawie.

W wyborach 21 listopada 2010 roku jako przedstawiciel Zielonych został wybrany do Rady m.st. Warszawy z listy SLD. Był pierwszym, jawnym homoseksualistą w historii Polski, który został wybrany na urząd publiczny w wyborach powszechnych.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku bez powodzenia kandydował z warszawskiej listy SLD do Sejmu, a w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku, również bez powodzenia, startował w wyborach do warszawskiej rady miasta z listy SLD – Lewica Razem.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.