REKLAMA


Patryk Wild - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Patryk Wild Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  74 miejsce 0,05 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 25,00 % poparcia

Menadżer. Nie należy do partii politycznej.

Ur. 30 lipca 1974 w Warszawie. Polski samorządowiec, wójt Stoszowic w latach 2002–2006 oraz członek zarządu województwa dolnośląskiego w latach 2006–2008.

W 2002 kandydował w pierwszych bezpośrednich wyborach na wójta gminy Stoszowice, wygrywając w I turze z wynikiem 75% głosów. W trakcie kadencji doprowadził do opracowania programu rewitalizacji Srebrnej Góry. W 2006 nie ubiegał się o reelekcję. Uzyskał natomiast mandat radnego sejmiku dolnośląskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Został następnie powołany na stanowisko członka zarządu województwa. Odwołano go w 2008, odszedł wówczas z PO, współtworząc później lokalne stowarzyszenie polityczne Dolny Śląsk XXI (do 2010 odłam Polski XXI, w 2011 przemianowane na Obywatelski Dolny Śląsk). Objął stanowisko koordynatora projektów w spółce Wrocławskie Inwestycje, w 2009 został członkiem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

Był przewodniczącym klubu radnych Dolnego Śląska XXI. W 2010 ponownie wybrany na radnego województwa (z listy KWW Rafała Dutkiewicza). Kandydował także bezskutecznie na urząd prezydenta Wałbrzycha, przegrywając w pierwszej turze wyborów. W 2011 wystartował w przeprowadzonych po rezygnacji Piotra Kruczkowskiego przedterminowych wyborach na to stanowisko, które w pierwszej turze wygrał Roman Szełemej. W sejmiku ponownie stanął na czele klubu radnych DŚ XXI (i po przemianowaniu ODŚ). Mandat radnego utrzymał także w 2014 z listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy. W wyborach prezydenckich w 2015 został pełnomocnikiem komitetu Pawła Kukiza na powiat ząbkowicki.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.