REKLAMA


Bożena Jadwiga Żelazowska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bożena Jadwiga Żelazowska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  54 miejsce 0,30 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  7 miejsce 3,60 % poparcia

Urodziła się 23 sierpnia 1970 roku. Ukończyła Wydział Politologii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest również absolwentką kierunku „Menadżer kultury” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Jako studentka wstąpiła do Związku Młodzieży Wiejskiej, potem do PSL. Od 1994 r. pracowała z dziećmi i z młodzieżą, najpierw w roli nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie jako wychowawczyni.

Od 1999 r. pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2001 r. dochodząc do funkcji wicedyrektorki tego Departamentu. Współpracowała aktywnie z muzeami, jednostkami opiekującymi się miejscami pamięci, instytutami, szkołami i domami kultury, a także organizacjami pozarządowymi zajmującymi się upowszechnianiem kultury, popularyzacją historii i tradycji. Aktywnie wspiera OSP. Realizowane są liczne projekty, które powstały z jej inicjatywy, takie jak: „Stolica Kultury Mazowsza”, Nagroda Muzealna „Wierzba” oraz wiele innych. Pełniła funkcję wiceprezesa Radia dla Ciebie. Obecnie członkini Rady Programowej Polskiego Radia SA oraz TVP Warszawa.

Jest również Zastępcą Szefa Urzędu ds. Kombatantów w randze podsekretarza stanu. Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Woj. Mazowieckiego. Jako radna zasiada nadto w Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej. Reprezentuje mieszkańców 8 powiatów podwarszawskich (otwocki, wołomiński, legionowski, nowodworski, warszawski zachodni, grodziski, pruszkowski, piaseczyński).

We władzach PSL pow. otwockiego. Członkini Zarządu Powiatowego OSP w Otwocku. Od kilkunastu lat blisko współpracuje z Adamem Struzikiem i Januszem Piechocińskim dla dobra mieszkańców Mazowsza.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.