REKLAMA


Alicja Danuta Olechowska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Alicja Danuta Olechowska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  139 miejsce 0,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  17 miejsce 0,10 % poparcia

Urodzona 10 lutego 1956 roku w Grodzisku Mazowieckim. Ukończyła Policealne Studium Budowlane. W 2005 roku uzyskała licencjat na Wydziale Administracji Gdańskiej Wyższej Szkoły Administracji. Od 1980 roku prowadziła własną działalność gospodarczą w branży budowlanej.

W wyborach w 2001 roku, z listy Platformy Obywatelskiej, uzyskała mandat do Sejmu.

W Sejmie IV kadencji zasiadała w Komisji Gospodarki. W 2005 roku ponownie uzyskała mandat poselski na Sejm V kadencji, w którym pracowała w Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz ponownie w Komisji Gospodarki.

Objęła też funkcję przewodniczącej Polsko-Fińskiej Grupy Biletaralnej oraz Parlamentarnej Grupy Kobiet. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz trzeci została posłem (VI kadencji). Otworzyła biura poselskie w Warszawie i Grodzisku Mazowieckim. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. Bezskutecznie kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.