REKLAMA


Dariusz Dziekanowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dariusz Dziekanowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  55 miejsce 0,28 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 1,29 % poparcia

Urodzony 30 września 1962 w Warszawie. Polski piłkarz i trener piłkarski, przewodniczący Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako komentator w telewizji i prasie sportowej. Od 2002 roku pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej jako selekcjoner reprezentacji juniorów, a od lipca 2006 do sierpnia 2008 roku był asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji seniorskiej, która wystąpiła podczas Mistrzostw Europy w 2008 roku. Powrócił do aktywnej działalności komentatorskiej, współpracując ze stacją Polsat Sport. W 2013 roku  został również stałym felietonistą „Przeglądu Sportowego”, a także został delegatem UEFA.

Objął funkcję prezesa zarządu Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy, a w 2012 roku przewodniczącego Klubu Wybitnego Reprezentanta, zastępując na tym stanowisku Władysława Żmudę.

Zaangażował się w działania prowadzone przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” i sieć Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE) mające na celu eliminację rasizmu ze stadionów, podjął współpracę z Fundacją „Nadzieja na Euro” przy organizacji Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożne, objął patronat nad Akademią Piłkarską Oleśnica.

W wyborach samorządowych w 2014 roku z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku mazowieckiego V kadencji.

(Autor zdjęcia:  Magdalena Znamionkiewicz)

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.