REKLAMA


Elżbieta Smolińska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Smolińska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  145 miejsce 0,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  18 miejsce 0,10 % poparcia

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.Ukończyła również podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego, Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowe Studium w zakresie Szacowania Nieruchomości Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowe Studium w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa w Radomiu.

W samorządzie powiatowym pracuje od 1998 r. W pierwszej kadencji Rady Powiatu pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej, a od 2002 r. pełni funkcję Starosty Pruszkowskiego.

W 2003 roku została wybrana Wiceprzewodniczącą Konwentu Powiatów Mazowieckich, funkcję tę pełni do dziś. Konwent, działa na rzecz kontynuacji najważniejszych reform w państwie w tym wzmocnienia podmiotowości samorządu, jego samodzielności majątkowej i kompetencyjnej. Konwent Powiatów Mazowieckich wytypował ją do pracy w Mazowieckiej Radzie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz w Komitecie Sterującym Rozwój Przedsiębiorczości.

Od lutego 2011 r. jest Członkiem Zarządu Powiatów Polskich, będąc również reprezentantem polskiego samorządu w Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Europy. Marszałek Województwa Mazowieckiego powołał Elżbietę Smolińską na Członka Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny na lata 2007 – 2013, którego celem głównym jest rozwój gospodarki, w tym gospodarki opartej na wiedzy i rozwoju społeczeństwa informacyjnego, poprawę i uzupełnienie istniejącej infrastruktury technicznej, wzmacnianie endogenicznych czynników rozwoju województwa mazowieckiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Pruszkowianin 2015-09-27 17:41:57
  Pani Smolińska już nie jest Starostą Pruszkowskim. Dzięki swoim poczynaniom została szeregowym radnym Powiatu Pruszkowskiego. Sprawdzajcie swoje informacje, bo wprowadzacie wyborów w błąd.