REKLAMA


Jadwiga Zakrzewska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jadwiga Zakrzewska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  94 miejsce 0,06 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  12 miejsce 0,30 % poparcia

Posłanka na Sejm III, V, VI i VII kadencji, w 2001 roku wiceminister obrony.

Z wykształcenia technik ekonomista, później ukończyła studia na Akademii Obrony Narodowej. W latach 70. i 80. pracowała w urzędzie miasta i gminy Zakroczym oraz PSS Społem.

W 1980 roku wstąpiła do „Solidarności”, pełniła funkcję sekretarza związku w Nowym Dworze Mazowieckim. W 1989 roku została powołana na stanowisko przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego w tym mieście. Rok później objęła urząd burmistrza, który zajmowała do 1994 roku.

W latach 1990-1997 należała do Porozumienia Centrum. W 1997 roku uzyskała mandat posła III kadencji z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Wstąpiła do Ruchu Społecznego AWS. Zrezygnowała z mandatu w kwietniu 2001 na rzecz stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. W tym samym roku kandydowała do Sejmu z listy AWSP, która nie osiągnęła progu wyborczego dla koalicji.

W 2005 roku została wybrana do Sejmu V kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci uzyskała mandat poselski.

Kandydując z listy PO w okręgu podwarszawskim. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.