REKLAMA


Kazimierz  Pyziak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kazimierz Pyziak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  208 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  23 miejsce 0 % poparcia

Pochodzi z Głubczyc. Jest doktorem nauk rolniczych. Pracował m.in. w Powiatowym Inspektoracie Melioracji Wodnych w Głubczycach, w Wydziale Rolnictwa, Leśnictwa i Skupu Urzędu Powiatowego w Głubczycach, a od 1975 roku do dziś pracuje w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Głubczycach.

Już drugą kadencję pracuje w Sejmiku Województwa Opolskiego - w poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym Komisji Finansów i Mienia Województwa oraz członkiem Komisji Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa. Od połowy lat 90-tych pracuje także w samorządzie rolniczym - m.in. jako członek Zarządu Izby Rolniczej w Opolu.

Do swoich sukcesów zalicza przede wszystkim utworzenie systemu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego w województwie opolskim.

W Sejmiku działa na rzecz dokończenia kompleksowej realizacji inwestycji zbiornika we Włodzieninie i kanalizacji rzeki Troi, chce przywrócić walory przyrodnicze i turystyczne jezior turawskich. Chciałby także, aby rozwiązywanie problemów gospodarczych regionu nie było zależne od polityki, a zwłaszcza od politykowania.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

 • Brak komentarzy.